Nowe Biuro Poselskie Michała Wójcika w Tychach

W poniedziałek 27 marca 2023 roku Michał Wójcik dokonał uroczystego otwarcia nowego biura poselskiego w Tychach. W wydarzeniu uczestniczył Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz włodarze i samorządowcy związani z Tychami i powiatem bieruńsko-lędzińskim.

 

 

Przy okazji otwarcia biura odbyła się także konferencja prasowa Ministra Zbigniewa Ziobry oraz Michała Wójcika poświęcona energetyce oraz śląskim kopalniom.

II edycja Konkursu

Trwa II edycja konkursu historycznego "Wołyń - Pamięć Pokoleń" adresowanego do uczniów klas VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenów województw śląskiego i dolnośląskiego. 

 

Prace można przesyłać na adres biura poselskiego do dnia 31.03.2023 roku (liczy się data stempla pocztowego)

 

Zadaniem konkursu jest przywrócić pamięć o kartach polskiej historii związanej z Kresami, w tym – szczególnie tragicznych wydarzeń – ludobójstwa dokonanego przez OUN UPA na Polakach i nie tylko na Polakach na terenach Wołynia i Małopolski Wschodniej, którego 80 rocznicę w tym roku obchodzimy.

Konkurs nie ogranicza się wyłącznie do tej tematyki i obejmuje również sprawy: warunków i okoliczności wysiedlenia ludności polskiej z Kresów Wschodnich II RP, recepcji kultury i dziedzictwa materialnego i niematerialnego Kresów Wschodnich II RP ujętych z perspektywy współczesnej młodzieży.

Biuro Poselskie w dniach 1-2.12.2022 będzie nieczynne

W dniach 1-2 grudnia 2022 r. Biuro Poselskie Michała Wójcika będzie nieczynne.

 

Prosimy o kontakt mailowy: biuro@michalwojcik.eu

 

 

Jeśli kontaktują się Państwo w celu podjęcia interwencji poselskiej, prosimy o przesłanie pisma z przedstawieniem sprawy oraz załączonymi skanami dokumentów opisującymi problem.

 

Za utrudnienia przepraszamy!

Minister Michał Wójcik był dzisiaj Gościem Studia PAP

Gościem Studia PAP był dzisiaj Minister Michał Wójcik. Rozmowa dotyczyła nowego szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zapowiedzianych na piątek demonstracji samorządowców w Warszawie. Minister wypowiadał się też na temat wprowadzenia proponowanej przez Kukiz 15 instytucji sędziego pokoju. Poruszono też temat pieniędzy z KPO oraz złożenia do Sejmu podpisów pod projektem ustawy "W obronie chrześcijan"

Konkurs plastyczny

„Jaki znak Twój? – Orzeł Biały”
konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesno-szkolnym kl. 1-3

 

Biuro Poselskie Posła Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Michała Wójcika
w Katowicach organizuje konkurs plastyczny:
„ Jaki znak Twój? – Orzeł Biały”
pod patronatem
Michała Wójcika Ministra w Kancelarii Prezesa Rady MinistrówStop agresji wobec chrześcijan! Zebraliśmy prawie 400 tysięcy podpisów

W ciągu ostatnich lat znaczącą zwiększyła się liczba aktów agresji wobec chrześcijan oraz miejsc kultu. Dzisiaj to już nie tylko „hejterskie” wpisy i komentarze w internecie, ale także niszczenie kościołów, przerywanie nabożeństw czy wręcz przypadki przemocy fizycznej wobec osób duchownych.

 

W odpowiedzi na ten problem Solidarna Polska rozpoczęła akcję zbierania podpisów pod projektem  zmiany w kodeksie karnym, które ułatwią pociąganie do odpowiedzialności sprawców agresywnych zachowań wobec chrześcijan. Co ważne, proponowane zmiany mają poprawić ochronę nie tylko wartości i wyznawców Kościoła katolickiego, a wszystkich kościołów i związków wyznaniowych w Polsce.

 

Dzisiejsze przepisy w kodeksie karnym dotyczące obrazy uczuć religijnych i zakłócania wydarzeń związanych z wyznawaniem wiary są nieprecyzyjne. Aby pociągnąć kogoś do odpowiedzialności np. za zakłócanie mszy trzeba udowodnić, że było to zrobione złośliwie. W postulowanej zmianie zapisów prawa sam fakt przerwania wydarzenia religijnego, np. poprzez wznoszenie antyreligijnych haseł czy prezentowanie transparentów, byłby ścigany z urzędu. Dzisiaj, aby sprawcę pociągnąć do odpowiedzialności należy to zrobić z powództwa cywilnego.

 

Więcej informacji można zaleźć na stronie internetowej www.wobroniechrzescijan.pl

XXVIII Światowy Zjazd i Pielgrzymka Kresowian

W niedzielę 3 lipca 2022 roku na Jasnej Górze w Częstochowie odbył się 28. Światowy Zjazd i Pielgrzymka Kresowian. Uczestniczył w niej Minister Michał Wójcik, który w podziękowaniu za organizację konkursy historycznego "Wołyń - Pamięć Pokoleń" uhonorowany został przez Światowy Kongres Kresowian wyróżnieniem Praemium Honoris Cresovianae.

30-lecie Diecezji Sosnowieckiej

4 czerwca na Placu Papieskim w Sosnowcu Pan Minister Michał Wójcik wziął udział w uroczystej Mszy Świętej oraz wysłuchał koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Wydarzenia te były zwieńczeniem uroczystości z okazji 120-lecia urodzin miasta i 30-lecia Diecezji Sosnowieckiej. 

Podsumowanie konkursu

W sobotę 30 kwietnia w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 8 w Strzemieszycach odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu historycznego "Henryk Glass Bohater Niezwyciężony". 

Już po raz czwarty Stowarzyszenie "Aktywne Zagłębie Dąbrowskie" zaprosiło uczniów ostatnich klas szkół podstawowych z Dąbrowy Górniczej do zapoznania się z portretami Żołnierzy Niezłomnych. W tym roku bohaterem prac konkursowych został urodzony w Dąbrowie Górniczej Henryk Glass, uczestnik dwóch wojen światowych, działacz Związku Harcerstwa Polskiego, wielki patriota Polski. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach patronem honorowym konkursu był Minister Michał Wójcik.

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe