Wójcik o działaniach PO:

To przykład niesamowitej wręcz manipulacji, kłamstwa, oszustwa, łajdactwa politycznego, tak nie wolno robić. Chciałbym zapytać Grzegorza Schetynę: skąd p. Neumann miał takie informacje? Przecież każdy może wejść na stronę www prokuratury w Warszawie i  już 1 marca wzywała Donalda Tuska, a nie 48 godzin przed datą przesłuchania 

— tak twierdzenia polityków PO nt. przesłuchania Donalda Tuska skomentował w programie „Gość Wiadomości” (TVP1/TVP Info) wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

 

Śląsk: przy tworzeniu metropolii będziemy współpracować

Utworzenie związku wykonującego część zadań publicznych od lat postulowały samorządy konurbacji katowickiej. Zgodnie z obecnymi planami rządu ustawa – po przejściu przez Senat i podpisie prezydenta - powinna zostać opublikowana na przełomie marca i kwietnia br.; metropolia w woj. śląskim powstać na jej gruncie 1 lipca 2017 r., a zacząć działać 1 stycznia 2018 r.

Program „Praca dla więźniów” – nowe plany ministerstwa

Program „Praca więźniów" działa już od zeszłego roku. Ministerstwo Sprawiedliwości chcąc odwrócić niekorzystny trend w postaci spadku zatrudnia osób pozbawionych wolności założyło budowę 40 hal produkcyjnych znajdujących się na obszarach zakładów karnych na terenie całej Polski. Środki na budowę hal pochodzą m.in. z wynagrodzeń więźniów zgromadzonych w funduszu aktywizacji zawodowej skazanych.

Będą wsadzać pijanych kierowców do więzienia

Nie będzie litości dla pijanych kierowców. Ciężkie działa przeciwko jeżdżącym na podwójnym gazie wytoczyło Ministerstwo Sprawiedliwości. Resort chce, aby za spowodowanie śmiertelnego wypadku po pijanemu bezwzględnie szło się do więzienia. - Musimy coś z tym zrobić - kultura jazdy na polskich drogach jest fatalna - mówi nam Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik o reformie wymiaru sprawiedliwości

Trwają prace nad reformą wymiaru sprawiedliwości. Zakłada m.in. zmniejszenie liczby funkcyjnych stanowisk, wprowadzenie zasady niezmienności składu sądu i utworzenie izby dyscyplinarnej.  Zmiany mają dotyczyć także Krajowej Rady Sądownictwa. – Nie będzie wojny z sędziami. Polska potrzebuje reformy wymiaru sprawiedliwości, od 27 lat tego nie było. Jest 10 tys. sędziów, a 40 proc. nie orzeka – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Reforma wymiaru sprawiedliwości

W ubiegłym tygodniu posłowie przegłosowali rządową nowelizację prawa o ustroju sądów powszechnych. Zwierzchnikiem zarządzających sądami dyrektorów ma być minister sprawiedliwości, a obsada dyrektorskich stanowisk odbywać się będzie z pominięciem konkursów. Czy nowela to upolitycznienie sądów, jak ocenia opozycja, czy działania na rzecz obrony zwykłych ludzi? 

Spotkanie mieszkańców z Michałem Wójcikiem, wiceministem sprawiedliwości

Dwa tygodnie, tyle nas dzieli od powstania Metropolii na Śląsku - powiedział 25 lutego poseł Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości, podczas spotkania z mieszkańcami Świętochłowic. Co to oznacza dla zwykłego Kowalskiego? Była też okazja zapytać posła zarówno o sprawy lokalne, jak Ajska lub też krajowe, takie jak spektakl „Klątwa” czy mowa nienawiści.

Wymiar sprawiedliwości: Kto wystraszył się nowych przepisów?

To są przykre historie, przykre sytuacje. To tak naprawdę nie osłabia tylko wizerunku wymiaru sprawiedliwości. To osłabia wizerunek nas wszystkich, wizerunek państwa. To jest przykre – powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, odnosząc się w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja do braku decyzji o zastosowaniu tymczasowego aresztowania dla Arkadiusza Ł. ps. Hoss, podejrzanego o oszustwa metodą „na wnuczka”, który poszukiwany jest listem gończym.

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe