Tak minister Wójcik wałkuje świątecznego mazurka

Mazurek to tradycyjny wypiek goszczący na wielkanocnych stołach Polaków. Nie może go zabraknąć! Tylko jak go zrobić? Specjalnie dla Czytelników "Super Expressu" ciasto przygotował wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik (46 l.). Polityk udowodnił, że nawet ktoś, kto nie zagląda do kuchni zbyt często, da sobie radę z poczciwym mazurkiem!

Wiceminister Michał Wójcik w programie "Fakt. Masz prawo"

Tematem spotkania, w którym udział wzięli również psycholog Monika Dreger oraz Poseł Barbara Chrobak była sytuacja trójki dzieci z Myszkowa, które decyzją sądu zostały przekazane rodzinie zastępczej. Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik powiedział, że dalsze działania ministerstwa sprawiedliwości są uzależnione od decyzji prokuratury. Jednocześnie wiceminister zapowiedział, że jest przygotowywana reforma sądownictwa, która ma poprawić jakość orzecznictwa i pozwoli uniknąć trudnych sytuacji w przyszłości.  

Michał Wójcik: skończyła się polityka tzw. zgiętego karku

– Wszystko jest na najlepszej drodze, by Europa wróciła do swoich korzeni. Cieszę się, że spotkanie z przywódcami UE odbyło się u papieża Franciszka, bo jest to szansa na oświecenie niektórych umysłów – mówił w audycji Dwóch na Jednego o szczycie Unii Europejskiej, podczas którego podpisano Deklarację Rzymską, Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.

TVP Info: Michał Wójcik o zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach

Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości przekonywał, że surowsze podejście do pijanych kierowców to konieczność. – Dzisiaj pijany sprawca wypadku śmiertelnego lub takiego, gdzie doszło do ciężkiego uszkodzenia ciała, często zostaje skazany na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Ten projekt powstał, gdy w Warszawie pijany kierowca przejechał na pasach 14-letnią dziewczynkę – mówił Wójcik.

Michał Wójcik w programie "Cztery strony" TVP info.

– To nie jest kwestia tego, czy wystarczy więzień, ale czy będzie bezpieczniej na drogach. Zapewniam, że będzie i sądzę, że dosyć szybko. Zmiany w prawie mają zadziałać prewencyjnie – tak wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik odpowiedział w „Czterech stronach” TVP Info na pytanie, czy rządowi starczy miejsc w więzieniach w związku z przyjęciem przez Sejm ustawy, która zaostrza kary za przestępstwa w ruchu drogowym oraz wydłuża okres przedawnienia karalności wykroczeń.

Wójcik: W Niemczech na czas postępowań opiekuńczych polskie dzieci bywają umieszczane nawet w rodzinach tureckich

- Spotkałem się z niemieckim wiceministrem zajmującym się sprawami rodzin. Jugendamty były jednym z tematów położonych na stole podczas rozmowy, chodziło o to, żeby nie umieszczać na czas niektórych postępowań opiekuńczych polskich dzieci w rodzinach niemieckich, a czasem nawet tureckich - powiedział na antenie Telewizji Republika wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik.

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe