Michał Wójcik o Komisji Reprywatyzacyjnej w Programie Trzecim Polskiego Radia

Komisja Weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w stolicy jest potrzebna, aby walczyć z patologiami -uważa wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. "Tu każda decyzja, czy każde działanie, które pozwoli na wykrycie sprawców, ukaranie ich i zadośćuczynienie ludziom, którzy na tym stracili jest cenne i pożyteczne. Może działać i prokuratura i CBA i komisja, bo też każda z tych instytucji ma inne zadanie" - podkreślił minister.

 

Michał Wójcik w "Kawie na ławę" w TVN24

Goście "Kawy na ławę" komentowali wyniki najnowszego sondażu zrealizowanego przez Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24, według którego poparcie dla Platformy Obywatelskiej wzrosło o 4 pkt. proc. do 31 proc., a poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości pozostało na poziomie 29 proc. Z kolei poparcie dla Kukiz'15 wynosi 10 proc. (bez zmian), dla SLD 6 proc. (-2 pkt. proc.), a dla Nowoczesnej 5 proc. (-3 pkt. proc.)

Minister Ziobro szykuje reformę sądów

Niechętnie odnosimy się do planów zwiększenia uprawnień ministra sprawiedliwości i powoływania przez niego prezesów sądów – wynika z sondażu dla DGP zrealizowanego na panelu Ariadna. Zapytaliśmy respondentów o ocenę sądów oraz zamiary dotyczące zmian w ustroju sądów powszechnych, które znalazły się w projekcie ustawy zgłoszonym przez klub Prawa i Sprawiedliwości.

Wiceminister Wójcik: Elity prawnicze miały 27 lat na reformę wymiaru sprawiedliwości.

Warto się też zastanowić, dlaczego dopiero teraz środowisko sędziowskie chce nagle rozmawiać o reformie. Nagle się przebudzili, bo rządzący położyli własne konkretne projekty na stół? Mieli 27 lat, aby taką reformę przeprowadzić. Ale żadne zmiany nie były w interesie sędziowskich elit - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.

Minister Wójcik: Do sądów przychodzi się po sprawiedliwość, a nie żeby czekać.

Nasza reforma doprowadzi do sytuacji, w której kwestie polityczne nie będą mieć już wpływu na sądownictwo. Obywatel już nie padnie w sądzie ofiarą politycznych zagrywek. Jakie zaufanie ma on do sądów dzisiaj, gdy musiał czekać przed zamkniętą salą, bo sędziowie poszli na zebranie w środku dnia pracy? Trudno się dziwić, że sądom ufa zaledwie około 30 procent Polaków.

Niepłacący alimentów zalegają na ponad 10 miliardów złotych

Krajowy Rejestr Długów informuje, że dług alimentacyjny przekroczył 10,5 miliarda złotych. Aż 96 proc. niepłacących alimentów to mężczyźni. - W 2016 roku 300 tysięcy osób pobierało pieniądze z funduszu alimentacyjnego. Jednak wiemy, że znacznie więcej osób uprawnionych nie otrzymuje świadczeń. Problemem jest z egzekucją należności, ponieważ odzyskuje się tylko 20 proc. należności, a np. w Danii 80 proc. – mówił w audycji 24 Pytania Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe