Michał Wójcik: Śmierć w komisariacie. Nowe ustalenia "Nawet gdybym miał informacje ze śledztwa, nie chciałbym się nimi podzielić

Nie mam wiedzy, czy policjanci wiedzieli nagranie w sprawie śmierci Igora Stachowiaka. Nie mam dostępu do akt - stwierdził w "Jeden na jeden" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Odniósł się w ten sposób do ustaleń "Faktów" TVN, z których wynika, że policja miała dostęp do nagrań z paralizatora użytego wobec 25-latka.

Wójcik: "PO jeszcze długo będzie chodziła z łatką, że za jej czasów była infoafera, afera hazardowa, afera Amber Gold"

Niezależnie od tego, kiedy to będzie, reforma sądownictwa przejdzie — powiedział w programie „Gość poranka” (TVP Info) wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Ktoś czegoś się boi, ta jak w s prawie ekshumacji – ktoś czegoś się bał. Będziemy konsekwentnie realizowali swój program, bez względu na to, co robi opozycja — zaznaczył.

Michał Wójcik w programie Warto rozmawiać

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik był gościem Jana Pospieszalskiego w programie Warto rozmawiać. Nie zawsze Konwencja Haska działa, to są bardzo specyficzne sytuacje. Natomiast będziemy chcieli, już niebawem przedstawić Państwu te reformy, o których już mówiłem u Pana redaktora w studiu, która dotyczy konwencji Haskiej, dotyczy ważnych rzeczy. Specjalizacja sądów, sędziów, prokuratury, nie 300 kilkadziesiąt sądów a 11 sądów, nie 45 odwoławczych sądów a 1 sąd odwoławczy, zakaz zabierania dzieci po pierwszej instancji, przymus adwokacki czyli obowiązek by każdy obywatel polski miał adwokata, skarga kasacyjny przysługująca ministrowi sprawiedliwości.

Michał Wójcik: Sąd Najwyższy będzie miał problem

- Podaliśmy autorów różnych książek, komentarzy, którzy jednoznacznie stali i stoją i pewnie będą stali na takim samym stanowisku jak pan prezydent, że to jest tak naprawdę prerogatywa prezydencka. Jest to określone w artykule 139. Tak naprawdę treść tego przepisu wypełnia działanie pana prezydenta. To on tak naprawdę dokonuje wykładni tego przepisu - stwierdził wiceminister.

Michał Wójcik: dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo

- Dzisiaj w takim trudnym dniu, gdy cała Europa panikuje, można tylko podziękować rządowi Prawa i Sprawiedliwości i prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, że trzymamy się konsekwentnie naszego stanowiska dotyczącego uchodźców. Jesteśmy straszeni karami, lecz powtarzamy to samo: dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo. Polska pomaga uchodźcom na miejscu – powiedział Onetowi wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Michał Wójcik w Faktach po Faktach

Gościem programu Fakty po Faktach w TVN był Michał Wójcik. To jest dla niej szansa, żeby się oczyścić z tych zarzutów - powiedział wiceminister sprawiedliwości odnosząc się do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz Waltz i jej udziału w "aferze reprywatyzacyjnej" oraz prac komisji reprywatyzacyjnej.

Michał Wójcik o uchwale Sądu Najwyższego

Prezydent uważa, że Sąd Najwyższy nie ma takich prerogatyw, nie ma takiego prawa, żeby ingerować w sferę prerogatyw prezydenta. Identycznego zdania jest Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości: – SN wkroczył w obszar prerogatyw prezydenta. Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, zapowiada, że rozważy zwrócenie się do TK. Chodzi o zbadanie przepisów, które były podstawą uchwały.

Michał Wójcik: Destrukcja środowiska sędziów

W rozmowie z "Super Expressem" wiceminister sprawiedliwości w rządze Beaty Szydło, Michał Wójcik: - To nie ministerstwo, ale sędziowie wypłacają odszkodowania komuś, kogo duszono w areszcie. Nie my wypuszczamy kogoś, kto specjalizuje się w przestępstwach "na wnuczka". Ludzie to widzą, stąd 70 proc. ludzi ocenia źle funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. W Polsce politycy i tak nie mają aż takiego wpływu jak politycy w Skandynawii, Holandii czy Niemczech władza wykonawcza ma o wiele większy wpływ na kształt sądownictwa niż w Polsce. Głosy o "upolitycznianiu" to nie merytoryczna, ale właśnie polityczna krytyka.

Zespół Śląsk wspólną instytcją wojewóztwa i resortu kultury

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie współfinansować Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. W środę podpisano w tej sprawie umowę, na mocy której zespół otrzymał 5 mln złotych wsparcia. To trzecia po Muzeum Śląskim i Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia Instytucja w województwie śląskim, współfinansowana ze środków resortu.

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe