Michał Wójcik w „Aktualnościach dnia” w Radiu Maryja

Posłowie są zastraszani tylko dlatego, że podpisali się pod projektem ustawy ws. wymiaru sprawiedliwości. To jest skandaliczne i niebezpieczne; nakręcana jest spirala nienawiści – podkreślił podczas dzisiejszych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja Michał Wójcik. Wiceminister sprawiedliwości zaznaczył, że opozycja nie szuka kompromisów, natomiast obecny rząd nie wycofa się z tego, co obiecał wyborcom.

Kuriozalne pomysły PO na reformę Kodeksu karnego. Zdecydowana odpowiedź Wójcika: Takie regulacje są niezgodne z prawem

Nie może być takich regulacji, są sprzeczne z prawem - tak wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik odniósł się do propozycji PO projektu noweli Kodeksu karnego. PO proponuje odpowiedzialność karną dla osób, które będą głosowały lub kierowały projektami niszczącymi „polską wolność, demokrację”.

Michał Wójcik o reformie SN w "Faktach po Faktach" TVN 24

- Dyskusja na temat konsultacji jest dosyć śmieszna, dlatego, że każda organizacja ma prawo wypowiedzieć się w trakcie procesu legislacyjnego. Tak naprawdę każdy będzie miał prawo zająć stanowisko w tej sprawie. To jest naprawdę nadmuchany problem - powiedział Michał Wójcik. Wiceminister sprawiedliwości odpierał w "Faktach po Faktach" wątpliwości związane z reformą Sądu Najwyższego, którą chce przeprowadzić Prawo i Sprawiedliwość.

Michał Wójcik w "Tak jest" TVN 24

Dlaczego przez 27 lat nikt nie wymyślił losowego przydziału spraw? Dlaczego skoro chcemy zawłaszczyć sądy, chcemy losowo przydzielać sprawy? My szanujemy obywatela, to ma być system przejrzysty i transparentny - mówił o projekcie ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa PiS w "Tak jest" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. 

Wójcik: reformujemy wymiar sprawiedliwości, bo on szoruje po dnie

– Słyszałem wczoraj konferencje Grzegorza Schetyny i Sławomira Neumanna z Platformy Obywatelskiej, którzy stwierdzili, że każdy kto się odważy podnieść rękę na reformę Sądu Najwyższego, będzie skarżony za dokonanie próby zamachu stanu. Te słowa odczytuję jako atak na 70 proc. społeczeństwa, które źle ocenia wymiar sprawiedliwości. My reformujemy wymiar sprawiedliwości, bo on szoruje po dnie – mówił w programie „Gość poranka” wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Ile demokracji w Unii?

Szczyt Unii bez decyzji w sprawie systemu przymusowego przesiedlania. Za to politycy tej części Europy rozjechali się z otwartym pytaniem o demokrację w Unii, po tym jak unijni komisarze domagali się sankcji wbrew opinii rządów państw i jak wykazują sondaże - wbrew zdaniu ich obywateli.

Sędziowska etyka

Politycy PiS podpisują się pod listem do papieża. Bronią Rydzyka

W internecie prowadzona jest zbiórka podpisów w obronie Radia Maryja i ojca Tadeusza Rydzyka. Autorką petycji, która ma trafić do papieża Franciszka, jest posłanka Anna Sobecka z Prawa i Sprawiedliwości. Podpisało się pod nią kilkudziesięciu polityków tej partii. Wśród nich m.in. prezes Jarosław Kaczyński, szef kancelarii premiera Beata Kempa oraz niektórzy ministrowie w tym wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Michał Wójcik w programie Kawa na Ławę

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik powiedział, że "komisja ma prawo wezwać kogo chce jako świadka i wezwała Michała Tuska, bo nie jest codzienną sytuacją, że syn premiera, osoby, która odpowiedzialna była między innymi za służby, pracuje w dwóch spółkach, które dzisiaj są przedmiotem intensywnego śledztwa."

 

ichał Wójcik: Jesteśmy zawsze gotowi do pomocy polskim obywatelom ws. Jugendamtów

Trzeba jednak pamiętać, że w krajach europejskich funkcjonuje inne prawo. W Polsce nie odbiera się dzieci wyłącznie z przyczyn materialnych, co jest zasługą Prawa i Sprawiedliwości. Ale za granicą jest inaczej. Dlatego wiedza o prawie państwa, w którym się przebywa, jest najważniejsza. Dzięki temu można uniknąć wielu problemów — powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl Wiceminster sprawiedliwości Michał Wójcik.

Wójcik: oczekujemy, że Niemcy będą realizować nasze postulaty ws. dzieci

Matki zrzeszone w Polskim Stowarzyszeniu "Rodziców Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech" zaapelowały dzisiaj do polskiego rządu o pomoc w odzyskaniu dzieci odebranych przez Jugendamt. - Oczekujemy od władz niemieckich realizacji naszych postulatów, zgodnie z którymi m.in. dziecko odebrane przez Jugendamt zostanie umieszczone w rodzinie zastępczej mówiącej po polsku - stwierdził w odpowiedzi wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe