Wiceminister sprawiedliwości o wetach prezydenta: ubolewam, to dziwna decyzja

Pan prezydent publicznie powiedział, że jeżeli jego propozycje, jego poprawki zostaną wprowadzone do ustaw, to on je podpisze. Złamał publiczną obietnicę - stwierdził Michał Wójcik w programie "Fakty po Faktach" w TVN24. Wiceminister sprawiedliwości był pytany o prezydenckie weta do ustaw o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa.

Poranna rozmowa z wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wójcikiem w Radiu Katowice

Czy Prawo i Sprawiedliwość zamierza upolitycznić sądy? Czy mamy do czynienia z zamachem na trzecią władzę? PiS mówi wprost, że "wymiar sprawiedliwości funkcjonuje bez oczyszczenia w tym kształcie przekazywany z ojca na syna od 1944 roku".  Czy tak jest istotnie, jeśli większość sędziów pojawiła się w zawodzie po 1989 roku? O tym z wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wójcikiem rozmawiał Józef Wycisk.

 

Całość dostępna na: http://www.radio.katowice.pl/zobacz,30694,Poranna-rozmowa-z-wiceministrem-sprawiedliwosci-

 

Źródło: radio katowice

Wójcik: Nieścisłość w ustawie o SN nie jest na tyle poważna, by kwestionować ustawę

 

 

W ustawie o Sądzie Najwyższym doszło do rozbieżności w treści dwóch przepisów. Zdaniem Michała Wójcika, wiceministra sprawiedliwości, nie jest to jednak nieścisłość na tyle poważna, by mogła być podstawą do kwestionowania ustawy o SN. Wydaje mi się, że w niektórych mediach wyolbrzymiono tę sprawę – zaznaczył polityk z rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

 

 

Wójcik: Opozycja nie powstrzyma reformy sądownictwa

"Sąd Najwyższy to najważniejszy sąd w Polsce – nie da się skutecznie zreformować sądownictwa bez reformy tego sądu. To właśnie Sąd Najwyższy jest instytucją, która powinna szczególnie mocno reagować na patologie w środowisku sędziowskim – niestety od lat tego nie robi" – powiedział w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe