Wiceminister sprawiedliwości o sędziach w PE: Wesoła wycieczka pojechała do Brukseli

– To jest włączanie się w spór polityczny i to niesie daleko idące konsekwencje – powiedział w „O co chodzi” wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik o grupie polskich sędziów, którzy wzięli udział w Brukseli w debacie o reformie sądownictwa w Polsce. – Jeżeli władza ustawodawcza wchodzi z buciorami we władzę sądowniczą, to co mają zrobić? – pytał Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej.

Michał Wójcik i Michał Woś w Katowicach: 7,5 miliona dla śląskich ochotniczych straży pożarnych

W sali marmurowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyła się dziś konferencja, w której ogłoszone zostało solidne dofinansowanie dla działalności śląskich jednostek ochotniczej straży pożarnej. Tę dobrą wiadomość, w obecności Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka ogłosili wiceministrowie Michał Wójcik i Michał Woś z Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

Michał Wójcik w tok fm: "Nie przeszkadzało państwu, gdy prof. Rzepliński - jako sędzia - mówił, że jest mu najbliżej do PO?"

Pani sędzia zapomniała, jak sama otrzymywała nominację - to politycy i rząd w Irlandii muszą wydać wiążącą decyzję, czy ktoś może zostać sędzią

— powiedział Michał Wójcik w rozmowie z tokfm.

Wiceminister sprawiedliwości mówił o swoich rozmowach z przedstawicielami Jugendamtu:

Jeśli polska propozycja zostanie przyjęta, dzieci będą utrzymywane w rodzinach zastępczych, gdzie będzie zachowana ich tożsamość, język, kultura. To przełom. Polska ma ogromny wpływ na to, że jest dziś szansa, by w kwestii praworządności właśnie zmienić tak istotną kwestię

— stwierdził.

Rozmowy o Jugendamtach i rodzinach zastępczych. „Dziecko musi zachować tożsamość”

Powrót rocznej Marceliny z Jugendamtu do domu w Hamburgu z pewnością poprawi klimat przed rozpoczynającymi w poniedziałek rozmowami polsko-niemieckich grup roboczych. Zajmą się one m. in. działalnością niemieckich instytucji rodzinno-opiekuńczych i konfliktowymi sytuacjami, na które są narażeni polscy obywatele mieszkający w Niemczech.

 

M. Wójcik: Silnie akcentujemy ochronę dla ofiar, a nie dla sprawców

Nie może być tak, że osoba, która powstrzymuje agresora, naraża się na odpowiedzialność karną – zaznaczył Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości, podczas piątkowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja. Odniósł się w ten sposób do nowych przepisów o granicach obrony koniecznej. Polityk omówił także problem odbierania polskich dzieci rodzicom mieszkającym poza granicami naszej ojczyzny.  

Wiceminister Michał Wójcik w Norwegii o ochronie polskich dzieci

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik podjął w Oslo rozmowy, których celem jest zapewnienie właściwej ochrony polskich dzieci zamieszkałych w Norwegii. W czasie dwudniowej (15-16 stycznia) wizyty wiceminister spotkał się z przedstawicielami władz Norwegii oraz z grupą polskich rodziców.

Podczas rozmów podkreślano coraz lepszą współpracę między Polską a Norwegią w sprawach związanych z opieką nad dziećmi. W wielu kwestiach konieczne są jednak szybkie i zdecydowane działania dla dobra dzieci.

– Po raz pierwszy od lat pojawił się w tej sprawie w Norwegii przedstawiciel polskiego rządu i zostało to bardzo pozytywnie odebrane. Norwegia jest jednym z krajów, gdzie nasza społeczność, a mieszka tam ponad 100 tys. Polaków, sygnalizuje, że czasami mają problemy z organizacjami o charakterze samorządowym. Nazywają się one Barnevernet. Myślę, że to spotkanie było potrzebne – powiedział Michał Wójcik.
 

Michał Wójcik: Swoimi wypowiedziami sędzia Tuleya ośmiesza nie tylko siebie, ale rzuca cień na cały wymiar sprawiedliwości

Sędzia Tuleya ośmiesza nie tylko siebie, ale rzuca cień na cały wymiar sprawiedliwości. Pozostaje mieć nadzieję, że obywatele nie będą patrzeć na całe sądownictwo przez pryzmat sędziego Tuleyi. Ja znam wielu znakomitych sędziów, którzy nie utożsamiają się z jego poglądami - powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.


wPolityce.pl: W programie „Czarno na Białym” sędzia Tuleya przyznał, że protestował ze świeczką przed Sądem Najwyższym. Co więcej, podkreślił, że jego zdaniem każdy sędzia powinien brać udział w tych demonstracjach. Dodał, że jego zdaniem nie są one polityczne. Czy w pana ocenia sędzia może brać udział w takich demonstracjach?

WÓJCIK: METROPOLIA JEST POZA KONTROLĄ SPOŁECZNĄ

Co na to GZM?


Posłowie i senatorowie będą zapraszani na sesje zgromadzenia Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) – zapowiedzieli przedstawiciele metropolii.


To odpowiedź dyrektora departamentu promocji i komunikacji społecznej GZM Rafała Kurowskiego na postulat pochodzącego z regionu wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika sformułowany w jego poniedziałkowej rozmowie z Radiem Katowice.

Wiceminister Wójcik: Niemcy chcą wspólnie rozwiązać problem odbierania dzieci przez Jugendamty.

Powstaje grupa robocza polsko-niemiecka dot. problemu odbieranych dzieci. Taka propozycja padła ze strony Niemców – powiedział w niedzielę wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

 

Jak podkreślił wiceszef resortu sprawiedliwości na antenie TVP Info, podczas rozmówców z przedstawicielami niemieckiego rządu sygnalizował, że należy doprowadzić do porozumienia między krajami, żeby w takich sytuacjach chronić dobro dziecka. Powstaje grupa robocza polsko-niemiecka. Taka propozycja padła ze strony Niemców; zresztą tutaj duże zaangażowanie także ambasadora Niemiec w Polsce (Rolfa Nikela – PAP) – podkreślił Michał Wójcik.

Nie będziemy upartyjniać KRS-u

Jeżeli jest mowa o czterech posłach, dwóch senatorach, ministrze sprawiedliwości i przedstawicielu prezydenta, którzy zasiadają w KRS-ie, to widać, że politycy znajdują się w KRS-ie nie od dzisiaj. To próba wyolbrzymienia czegoś, czemu nie nadawałbym aż takiej rangi – powiedział w rozmowie z dziennikarzem TV Trwam Szymonem Kozupą o planowanej reformie KRS-u wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

W Sądzie Apelacyjnym w Krakowie działała mafia, która kradła pieniądze publiczne

 – Jeden z najważniejszych sądów w Polsce i jednocześnie miejsce gdzie pracowała zorganizowana grupa przestępcza. Tu dowiemy się jeszcze wielu ciekawych rzeczy. Symbolem tamtych czasów to Sąd Apelacyjny w Krakowie – powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, który był gościem programu "Koniec systemu" redaktor Doroty Kani.

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe