Jesteśmy wyspą praworządności. Z całą pewnością. Wolności i praworządności. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości - mówił w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, komentując decyzję Komisji Europejskiej o wszczęciu wobec Polski drugiego etapu postępowania w związku z naruszeniem praworządności.

 

 

Wójcik ocenił, że decyzja KE ma charakter "typowo polityczny", a jest tym dziwniejsza, że kadencja Komisji Europejskiej się kończy.

 

Wiceszef resortu sprawiedliwości stwierdził, że jest to dowód na to, iż Fransa Timmermansa, którego kandydaturę na szefa KE zablokowało PiS, "wciąż boli" głosowanie na jego niekorzyść.

 

Według Michała Wójcika działania KE są  bezpodstawne, bo Polska jest krajem praworządnym, w którym nie są łamane żadne standardy. 

 

 - Jesteśmy wyspą praworządności. Z całą pewnością. Wolności i praworządności. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości - ocenił Michał Wójcik.

 

 

Źródło: https://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/190719400-Wojcik--Polska-jest-wyspa-wolnosci-i-praworzadnosci.html?fbclid=IwAR3YLFShGBpw1waLctfro-6Yqw1ngJ28BSi6MscVRCaUkyZkR81eP9R40m0

17-07-2019

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe