Wójcik: My jesteśmy gotowi pracować na sali plenarnej - za to płacą nam ludzie

Według opozycji głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne, m.in. z powodu braku kworum. Marszałek Sejmu zapewniał, że w tych głosowaniach 16 grudnia brała udział wymagana liczba posłów oraz, że każdy z posłów mógł wejść do sali i brać udział w każdym głosowaniu.

 

 

- My jesteśmy gotowi pracować na sali plenarnej. Za to płacą nam ludzie. We wszystkich opiniach sporządzonych dla marszałka Kuchcińskiego konkluzja jest jasna - wszystko co robił marszałek było legalne. Jest tam też propozycja dialogu i mediacji - podkreślał Michał Wójcik (PiS). 

- Zamiast krytykować powinniście wsłuchać się w słowa Jarosława Kaczyńskiego, który proponował dyskusję na temat zinstytucjonalizowania opozycji. Wy tego nie rozumiecie. Nie rozumiecie jak potężna jest pozycja marszałka, wynikająca z konstytucji i regulaminu sejmu. A pan jako opozycja nie ma żadnych praw tak naprawdę, ma pan prawa tylko jako poseł - mówił polityk PiS do posłów opozycji. 

Reforma oświaty

Prezydent prowadził szerokie konsultacje z ekspertami, w tym z ekspertami z Narodowej Rady Rozwoju i w konstytucyjnym terminie podejmie decyzję - zapewniła szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska. Przypomniała, że Andrzej Duda ma czas do poniedziałku na decyzję, czy ustawę podpisać. Na pytanie, czy prezydent ma wątpliwości w tej sprawie, powtórzyła, że "prezydent podejmie decyzję w konstytucyjnym terminie". 

- Śmieszne jest w ustach PO, że chcą referendum, bo jak rządzili, to wnioski o referenda wyrzucali do kosza - komentował natomiast Michał Wójcik (PiS). 

Zgodnie z przygotowaną reformą edukacji w miejsce obecnie istniejących szkół mają być: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum, dwustopniowe szkoły branżowe i szkoły policealne; gimnazja mają zostać zlikwidowane. Zmiany mają być wprowadzane stopniowo począwszy od roku szkolnego 2017/2018.

 

Czytaj więcej na stronie: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-01-08/sniadanie-w-radiu-zet-kompromis-kontra-teatr-opozycja-podzielona-ws-rozwiazania-kryzysu-parlamentarnego/

 

Źródło: Polsat News/Radio ZET

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe