Wiceminister sprawiedliwości: co z praworządnością w UE w kwestii dzieci?

– Mówimy o praworządności. Pytam –co z praworządnością w kwestii dzieci, jak są chronione prawa dzieci w UE? Co na to Donald Tusk, Jean-Claude Juncker, Rada Europejska, Emmanuel Macron? – pytał w „Minęła dwudziesta” wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

 

 

Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt ustawy dotyczącej praw dzieci i rodzin przebywających za granicą. Chodzi o ochronę polskich dzieci, które przebywają za granicą, i zdarza się, że są odbierane rodzicom.
Michał Wójcik przypomniał, że w sprawie dotyczącej uchodźców istnieje specjalna dyrektywa sprzed wielu lat, która mówi o łączeniu rodzin. I jeżeli pojawi się dziecko, to szuka się dla niego rodziny z tą samą religią, językiem. – Ale w pierwszej kolejności rodzinę, bliskich – podkreślił.
– Natomiast w przypadku dzieci europejskich, w tym polskich, wcale tak nie jest i dlatego zderzamy się z potężnym problemem w Niemczech, Norwegii – wyliczał. Zauważył, że także w innych krajach nie ma standaryzacji regulacji; decydujące jest prawo krajowe.

 

Czytaj całość na: https://www.tvp.info/33795138/wiceminister-sprawiedliwosci-co-z-praworzadnoscia-w-ue-w-kwestii-dzieci

 

Źródło: TVP Info

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe