Trwają prace nad ustawą chroniącą polskich obywateli za granicą

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad ustawą, która ma pomóc w ochronie polskich obywateli w innych krajach – zapowiedział wiceszef resortu Michał Wójcik. Projekt ustawy w tej sprawie powinien trafić do Sejmu we wrześniu.

 

 

Wiceminister sprawiedliwości odniósł się na antenie Radia Maryja do sprawy Polki, której niemiecki Jugendamt odebrał noworodka. Powodem miała być zła sytuacja materialna kobiety.

Michał Wójcik powiedział, że to działanie nieludzkie. Zaznaczył, że resort objął sprawę nadzorem. Podkreślił też, ze ministerstwo pracuje nad zmianami w prawie.

– Ministerstwo Sprawiedliwości nie jest już i nie będzie przekaźnikiem wniosku. Mamy obowiązek chronić naszych obywateli i w związku z tym poleciłem przygotować reformę […]. Sądzę, że konkretny projekt ustawy znajdzie się w polskim parlamencie we wrześniu. Będą w nim nowe rozwiązania i nowe instytucje, ale nie chciałbym wybiegać oczywiście, bo to ogłosimy na konferencji prasowej z ministrem Zbigniewem Ziobrą. Myślę, że to jest kwestia niedługiego czasu – powiedział wiceminister Michał Wójcik.

Wcześniej minister Zbigniew Ziobro mówił na konferencji prasowej, że w ministerstwie powstał projekt, który zwiększa uprawnienia ministra i Prokuratora Generalnego w takich przypadkach, jak ten dotyczący odebrania kobiecie noworodka.

 

Radio Maryja: Jugendamt odebrał Polce dziecko, tuż po narodzeniu

Wywiad do odsłuchania na stronie:

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/jugendamt-odebral-polce-dziecko-tuz-narodzeniu/

 

Źródło: Radio Maryja

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe