Święto Lotnictwa Polskiego

W sobotę 27 sierpnia w Poznaniu, na terenie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w poznańskich Krzesinach, odbyły się uroczystości Święta Lotnictwa Polskiego oraz 10-lecia służby samolotów F-16 w Polskich Siłach Powietrznych z udziałem Prezydenta RP oraz wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika.

 

 

W trakcie uroczystego apelu w bazie na poznańskich Krzesinach prezydent Andrzej Duda i szef MON Antoni Macierewicz podkreślali, że przed Siłami Powietrznymi stoi wiele wyzwań. Nawiązywali też do katastrofy smoleńskiej.
- To był dzień naszej wielkiej straty, straciliśmy wielkiego prezydenta, straciliśmy wielkich dowódców, straciliśmy wielu ludzi, dla których celem życia Polska była sama w sobie. Ale podnieśliśmy się i idziemy nadal przed siebie. Podniosły się także i polskie Siły Powietrzne po tym, jak szkalowano polskich pilotów – mówił prezydent. - Realizowaliście zadania najlepiej jak umiecie, zadając kłam tym wszystkim podłym insynuacjom – zwrócił się do lotników, życząc im, by nie podważano ich kompetencji.

Uroczystości rozpoczęły się rano, od polowej mszy św. Przed południem prezydent Andrzej Duda odsłonił tablicę upamiętniającą parę prezydencką Lecha i Marię Kaczyńskich oraz gen. broni pil. Stanisława Targosza, który był dowódcą Sił Powietrznych w listopadzie 2006 r., gdy samoloty F-16 uroczyście przyjmowano w Krzesinach na wyposażenie lotnictwa wojskowego. W uroczystości wzięła udział ówczesna para prezydencka.

- Pamiętamy o tych, którzy przyczynili się do unowocześnienia lotnictwa – mówił prezydent Andrzej Duda. - 10 lat temu, z przyjęciem pierwszych F-16, w naszym lotnictwie rozpoczął się nie notowany od dziesięcioleci, trwający do dzisiaj, ogromny postęp. Pamiętamy o tych, którym zawdzięczamy to, że polska armia i polskie lotnictwo weszło na zupełnie nową drogę rozwoju – zauważył.

Relacja z uroczystości do obejrzenia na stronie TVP Info:

http://www.tvp.info/26705029/prezydent-w-swieto-lotnictwa-f16-byly-zwiastunem-nato-w-polsce

 

Źródło: prezydent.pl

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe