Rodzina z malutkim dzieckiem zostaje w mieszkaniu na Ursynowie!

Jest jeszcze sprawiedliwość! Dominika Ciborowska (23 l.) wraz malutką córeczką Igą i jej babcią Katarzyną miały zostać wyrzucone na bruk przez zadłużenie wobec spółdzielni. Ale mogą już spać spokojnie. Po publikacji Super Expresu  przyjrzał się sam wiceminister Sprawiedliwości Michał Wojcik. Sąd wstrzymał egzekucję, a cwany prezes spółdzielni w końcu umożliwił kobietom spłatę długu!

 

 

Koszmar rodziny z Ursynowa właśnie się skończył. Obie kobiety i malutka Igą nie muszą już się bać, że stracą dach nad głową. Przez dług prezes spółdzielni Stokłosy nasłał na nie komornika.- Ewidentnie chciał nas się pozbyć, bo gdy chciałyśmy spłacić należność, prezes odmówił nam podania wysokości długu- mówi pani Katarzyna.

 

W końcu sprawę na polecenie wiceministra Wójcika zbadał departament orzeczeń i probacji w resorcie sprawiedliwości. – Ze względu na wyjątkowość sytuacji, polegająca na tym, że eksmisja dotyczyła małoletniej, podjąłem decyzje, by departament orzeczeń i probacji przyjrzał się tej moim odczuciu skandalicznej sprawie. Stwierdzono uchybienia w prowadzonej egzekucji, potwierdził je sąd, który zawiesił postępowanie egzekucyjne, w konsekwencji udało się wstrzymać rażąco niesprawiedliwą eksmisję - wyjaśnił Michał Wójcik.

 

Matka i córka nie kryją wzruszenia. - Dziękujemy wszystkim, którzy stanęli w naszej obronie. To dzięki wam moje maleństwo będzie miało normalne warunki i dach nad głową – mówi ze łzami w oczach pani Dominika, mama Igi. Kobiety spłaciły dług i teraz mogą już być spokojne. - Teraz czekamy teraz tylko na oficjalne potwierdzenie od władz spółdzielni, ze pani Goss została z powrotem wpisana w poczet członków spółdzielni- tłumaczy wiceminister sprawiedliwości.

 

 

Źródło: https://www.se.pl/warszawa/sukces-super-expressu-rodzina-z-malutkim-dzieckiem-zostaje-w-mieszkaniu-na-ursynowie-aa-vuq7-wRRR-Jbbx.html?fbclid=IwAR1-3j_7yU2gvJBkYgyOJ17XR10HVqpwxsTaKDaY1IkfuyoRsSlBIjSWwhU

29-07-2019

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe