POWSTAŃCZA KOTWICA NA TLE TĘCZY. WICEMINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI OBURZONY

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik określił mianem "haniebnego czynu" opublikowanie przez posła Piotra Misiłę symbolu Polski Walczącej na tle tęczowej flagi. Zdaniem Wójcika, to złamanie ustawy, za które Misiło powinien odpowiedzieć prawnie.

  

 

Jak powiedział Wójcik w poniedziałek w TVP Info, "jeszcze dziś" poleci, żeby w Ministerstwie Sprawiedliwości "przygotowano specjalne opracowanie, dotyczące tego czynu". Według niego, to "haniebny, skandaliczny czyn, prowokacja" i "zhańbienie setek tysięcy ofiar i ludzi, którzy walczyli pod tym znakiem".

"Musimy się nad tym pochylić, to nie może tak być że my to zostawimy z boku. Że ktoś wyciąga symbol, który jednoczył cały naród i gdzieś w tle wpisuje tęczę. To jest niedopuszczalne" - oświadczył. "W moim przekonaniu to jest złamanie ustawy, bo jest w niej napisane, że za znieważenie tego znaku grozi kara grzywny" - stwierdził Wójcik, dodając, że "ten człowiek powinien odpowiedzieć w sensie prawnym".

 

Wójcik oświadczył też, że dopóki przywódca PO Grzegorz Schetyna "nie odetnie od tego haniebnego czynu, to będzie to oficjalne stanowisko PO", ponieważ Misiło jest członkiem tej partii. "Żądam, żeby pan Schetyna odciął się kategorycznie od tego działania" - stwierdził wiceminister.

 

 

Źródło: https://fakty.interia.pl/polska/news-powstancza-kotwica-na-tle-teczy-wiceminister-sprawiedliwosci,nId,3120452
29-08-2019

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe