Nowe prawo o prokuraturze narzędziem do walki z patologiami

1 lutego 2016 r. w audycji " W samo południe" w radiowej "jedynce" wypowiedziałem się obszernie na temat nowej Ustawy o prokuraturze. Dałem do zrozumienia, że nowa ustawa to zestaw bardzo dobrych narzędzi do walki z patologiami.

 

 

- Chcę powiedzieć obywatelom, by się nie bali ustawy o prokuraturze. By nie wierzyli temu, co mówią posłowie PO - podkreślił w audycji "Z kraju i ze świata" Michał Wójcik.

 

W sobotę Senat przyjął dwie nowe ustawy. Zgodnie z przygotowanymi przez posłów Prawa i Sprawiedliwości dokumentami, od 4 marca ma dojść między innymi do połączenia stanowisk prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości.

 

- Ta propozycja, która została zawarta w dwóch ustawach, które zostały przyjęte przez Senat i czekają na podpis prezydenta, tak naprawdę to także wielkie narzędzie do walki z patologiami, czy to w samej prokuraturze, czy szeroko rozumianym wymiarze sprawiedliwości - powiedział poseł PiS Michał Wójcik.

 

 

- Nowym prokuratorem generalnym już niebawem, za miesiąc, mam nadzieję, będzie minister sprawiedliwości. Powracamy do pewnej tradycji, która obowiązywała w Polsce przez 20 lat, dopóki Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe, na bazie jakiejś histerii, nie wprowadziły zupełnie nowych regulacji, które rozłączyły te urzędy - zaznaczył gość Jedynki.

- Właśnie przez to rozdzielenie mieliśmy do czynienia z wieloma skandalami, z którymi nikt nie potrafił sobie poradzić. Z jednej strony politycy odpowiadają za bezpieczeństwo, a z drugiej strony stworzono system, w którym odpowiada za to prokurator generalny. To jest coś dziwnego - wskazał Wójcik.

Zapis całej audycji, w której rozmawialiśmy o poszczególnych zapisach ustaw na stronie: http://www.polskieradio.pl/7/473/Artykul/1577489,Posel-PiS-prawo-o-prokuraturze-to-narzedzie-do-walki-z-patologiami

 

źródło: Polskie Radio

 

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe