Michał Wójcik: reforma sądownictwa jest dobra

- Ludzie boją się reformy sądownictwa, bo opozycja narzuca w tym temacie czarną narrację – powiedział w "Sygnałach dnia" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

 

 

Sejm głosami PiS przyjął nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Ustawa trafi teraz do Senatu, a jeśli ten nie wniesie poprawek - do podpisu prezydenta.

- Obrazki, które mieliśmy okazję wczoraj oglądać na ulicach kilku miast w Polsce, nie oznaczają, że wszyscy ludzie uważają, że dzieje się coś złego. To dobra reforma, na którą czekało bardzo wiele osób. Opozycja narzuca natomiast czarną narrację, by ich przestraszyć. To właśnie dlatego trzeba pojawiać się mediach i tłumaczyć na czym polega ta reforma, żeby tę narrację odrzucić – przekonywał Michał Wójcik.

Wiceminister sprawiedliwości dodał, że "człowiek, który nie ma doświadczenia życiowego może się tej reformy bać". - Wiele osób myśli np., że minister sprawiedliwości będzie teraz jednocześnie prokuratorem i sędzią, a to prawdą nie jest. Osoby, z którymi rozmawiałem pod Sejmem w większości nie wiedzą, o co w tej reformie chodzi. Jeżeli się przyjmuje czarną wizję przedstawicieli opozycji, którzy straszą, mówią, że będą podgrzewali emocje, to ludzie się boją. Ja zapewniam obywateli: nie ma się czego bać. To jest dobre, to jest zgodne ze standardami unijnymi, wbrew temu co mówią Timmermans i Tusk – stwierdził Wójcik.

 

Całość dostępna na: http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/1791220,Michal-Wojcik-reforma-sadownictwa-jest-dobra

 

Źródło: polskie radio.pl

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe