Dzisiejsza dyskusja w programie "Gość poranka" TVP Info na temat marszu zorganizowanego przez KOD oraz opozycję. Rozmowa dotyczyła również propozycji zmiany w obowiązującej konstytucji.

 

 

- Od wielu lat mamy problem z przestrzeganiem i z dobrym przygotowaniem prawa. Konstytucja, czyli ustawa zasadnicza, najważniejszy dokument  w państwie, o którym bardzo często rozmawiamy w ostatnich miesiącach, to konstytucja która ma 243 przepisy i jest dosyć skomplikowana. W wielu miejscach przenosi nas na grunt innych ustaw i to jest w moim przekonaniu błąd. Stąd dyskusja na temat stworzenia kompleksowego dokumentu, który reguluje funkcjonowanie całego państwa, ale kompleksowego, pełnego, takiego, który pozostawia bardzo mało do interpretacji. Dzisiaj sporo jest rzeczywiście nieścisłości - tłumaczył wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. 

- Jest wyjście z tej sytuacji. Mamy dobry projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, który zawiera 7 istotnych zmian i 20 mniej istotnych. Między innymi: kwestia kolejności rozpatrywania spraw - stworzono katalog spraw, które będą rozpatrywane szybciej. Kwestia składu orzekającego – wystarczy 11 osób, żeby orzekać w pełnym składzie. Są to zmiany, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom opozycji - dodał. 

 

Cały materiał do obejrzenia na stronie: 

http://www.tvp.info/24956440/09052016-0747

 

Źródło: TVP Info

 

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe