Uprowadzenia rodzicielskie dzieci. Ministerstwo zapowiada zmiany w prawie

Polacy często tworzą związki mieszane z obcokrajowcami. Część z tych relacji nie kończy się jednak pomyślnie, zwłaszcza dla dzieci, które często wysyłane są za granicę po błyskawicznych wyrokach sądowych. O tym, dlaczego tak się dzieje i dlaczego polskie matki tak łatwo pozbawiane są prawa do widzenia swoich dzieci, rozmawiali w programie Kulisy Spraw wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, posłanka Kukiz’15 Barbara Chrobak, i mecenas Magdalena Żurawska.

 

 

Michał Wójcik, który zaangażował się w sprawę Mai, stwierdził, że to prawo w Polsce funkcjonuje źle i przygotowana jest reforma. - Mogę obiecać, że zmiany nastąpią. Od wielu tygodni jest już przygotowany projekt zmian przepisów dotyczących uprowadzeń rodzicielskich i spraw, które są rozstrzygane zgodnie z Konwencja Haską – podsumował wiceminister. Zmiany popiera prezydent Andrzej Duda, z którym spotkałem się we wtorek - dodaje przedstawiciel MS, który na polecenie ministra Ziobry zajmuje się takimi sprawami.

Cała audycja do odsłuchania pod adresem:

http://www.polskieradio.pl/130/5561/Artykul/1692502,Uprowadzenia-rodzicielskie-dzieci-Ministerstwo-zapowiada-zmiany-w-prawie

Źródło: polskieradio.pl

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe