Podsumowanie konkursu

W sobotę 30 kwietnia w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 8 w Strzemieszycach odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu historycznego "Henryk Glass Bohater Niezwyciężony". 

Już po raz czwarty Stowarzyszenie "Aktywne Zagłębie Dąbrowskie" zaprosiło uczniów ostatnich klas szkół podstawowych z Dąbrowy Górniczej do zapoznania się z portretami Żołnierzy Niezłomnych. W tym roku bohaterem prac konkursowych został urodzony w Dąbrowie Górniczej Henryk Glass, uczestnik dwóch wojen światowych, działacz Związku Harcerstwa Polskiego, wielki patriota Polski. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach patronem honorowym konkursu był Minister Michał Wójcik.

Msza Święta w intencji ofiar katastrofy lotniczej 10.04.2010 r.

W sobotę 9 kwietnia w Kościele świętego Krzysztofa w Tychach została odprawiona Msza Święta w intencji ofiar katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010 roku, w której zginęło 96 osób, w tym Maria i Lech Kaczyńscy. Po mszy złożono kwiaty przed obeliskiem upamiętniającym ofiary. W wydarzeniu wziął udział Michał Wójcik - Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wiceminister sprawiedliwości z wizytą we Włocławku

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik przyjechał do Włocławka. W klubie "Stara Remiza" odbyło się otwarte spotkanie z mieszkańcami.
Wcześniej odbyła się krótka konferencja prasowa. Padło m.in. pytanie o szanse na powstanie w regionie sądu apelacyjnego, o który od lat zabiegają samorządowcy, z prezydentem Bydgoszczy na czele. 

Wiceminister Michał Wójcik nie chciał składać żadnych deklaracji, a z uwagi na miejsce wizyty skupił się na potrzebach włocławskiego sądu. Uznał też, że jest zbyt wcześnie, by oceniać skutki zmian na stanowiskach prezesów sądów we Włocławku.

Życzenia Barbórkowe 2017

Z okazji barbórkowego święta wszystkim Górnikom, Pracownikom Kopani i ich Rodzinom pragnę złożyć serdeczne życzenia zdrowia, opieki św. Barbary oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy.

 

Szczęść Boże!

 

Michał Wójcik

 

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

W Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej uroczyście upamiętniono Lecha Kaczyńskiego.

W poniedziałek, 16 października 2017 roku, na terenie Koksowni "Przyjaźń" w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej pobyt Ś.P. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Uczestniczący w poniedziałkowej uroczystości wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik ocenił, że dziś wizja Lecha Kaczyńskiego staje się faktem - jest urealniona w różnych działaniach rządu, nie tylko w sferze gospodarczej.

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe