Apel w sprawie zespołu Śląsk

Poseł ze Śląska Michał Wójcik (wiceminister sprawiedliwości) uważa, że władze województwa celowo nie chcą przyspieszyć spraw dotyczących uczynienia z zespołu Instytucji Kultury, współfinansowanej przez resort kultury. Dlatego zaapelował do władz regionu w liście otwartym.

Kto zapłaci za ZPiT Śląsk?

Chodzi o brak odpowiedzi na wrześniowy list Ministerstwa Kultury z propozycją współfinansowania Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Ze sprawą zapoznali się dziś radni sejmiku śląskiego a wicemarszałek Henryk Mercik tłumaczył, że wcześniej kilkakrotnie zarząd województwa śląskiego zwracał się z taką propozycją do władz w Warszawie.

Katowice: Patriotyczny koncert w NOSPR

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w siedzibie NOSPR w Katowicach odbył się wyjątkowy koncert najpiękniejszych pieśni patriotycznych zatytułowany "W naszych sercach Polska". Wśród zaproszonych gości pojawiło się wielu polityków, w tym wiceminister Michał Wójcik, wojewoda Jarosław Wieczorek, prezydent Marcin Krupa, arcybiskup Wiktor Skworc, władze Katowic. Na koncert licznie  przybyli również mieszkańcy Śląska. 

VI Europejski Kongres MŚP w Katowicach

Prelegenci panelu "Szara strefa - czemu warto z niej wyjść?" wskazali na to, że szara strefa ma dwa główne oblicza: z jednej strony są to nieuczciwi przedsiębiorcy, którzy chcą uniknąć podatków na rzecz Skarbu Państwa, z drugiej zaś mali przedsiębiorcy, nieradzący sobie z obciążeniami związanymi z prowadzeniem ich działalności.

Inauguracja roku akademickiego 2016/2017 na Uniwersytecie Śląskim

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik wziął dziś udział w inauguracji nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Śląskim. W uroczystości brali też udział m.in. wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak, minister sportu i turystyki Witold Bańka, wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, parlamentarzyści, prezydenci miast akademickich, reprezentanci duchowieństwa, różnego rodzaju instytucji, a także liczne grono profesorów, kadry naukowej, pracowników i studentów.

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe