Spotkanie w Niepołomicach

Wiceminister Michał Wójcik spotkał się z mieszkańcami w Niepołomicach na zaproszenie Poseł Urszuli Ruseckiej oraz Jana Ziobro. W spotkaniu uczestniczył również Senator Zbigniew Cichoń oraz grono samorządowców. Poruszano między innymi tematy ważna dla społeczności lokalnej, kwestie reform w wymiarze sprawiedliwości oraz przyszłości województwa śląskiego w związku z wejście w życie ustawy metropolitalnej.

Obchoty święta 3 maja

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik uczestniczył w tegorocznych obchodach Święta 3 Maja oraz 96. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Uroczystości rozpoczęły się złożeniem wieńców pod pomnikiem Powstańców Śląskich. Następnie w katowickiej archikatedrze odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, której przewodził abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Popołudniu uczestniczył w uroczystościach w Piekarach Śląskich.

 

Śląsk: 25. rocznica ustanowienia kościelnej metropolii górnośląskiej

Nade wszystko musimy ewangelizować, nie dzielić a łączyć. To słowa, które wypowiedział abp Wiktor Skworc w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach na wstępie do uroczystej Eucharystii z okazji 25 rocznicy ustanowienia kościelnej metropolii górnośląskiej. Na Mszy św. byli obecni także biskupi gliwiccy, biskup opolski, samorządowcy oraz parlamentarzyści, w tym wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

100-lecie Cechu Rzemiosł Różnych

19 marca br. Cech Rzemiosł Różnych w Dąbrowie Górniczej obchodził 100-lecie swojego powstania. Uroczystości rozpoczęły się mszą w dąbrowskiej bazylice, następnie odbyło się spotkanie w Pałacu Kultury Zagłębia, a na końcu koncert Czerwonych Gitar i gigantyczny tort.

Spotkanie mieszkańców z Michałem Wójcikiem, wiceministem sprawiedliwości

Dwa tygodnie, tyle nas dzieli od powstania Metropolii na Śląsku - powiedział 25 lutego poseł Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości, podczas spotkania z mieszkańcami Świętochłowic. Co to oznacza dla zwykłego Kowalskiego? Była też okazja zapytać posła zarówno o sprawy lokalne, jak Ajska lub też krajowe, takie jak spektakl „Klątwa” czy mowa nienawiści.

Spotkanie z mieszkańcami Świętochłowic

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika z mieszkańcami Świętochłowic. Organizatorem spotkania był radny Ruchu Ślązaków Zbigniew Nowak. Zostały poruszone między innymi tematy związane z kwestią ustawy metropolitalnej, reformy sądownictwa, kwestii wyłudzeń VATu przez przedsiębiorców ale przede wszystkim tematy związane z problemami lokalnej społeczności. W spotkaniu uczestniczyli również radni Prawa i Sprawiedliwości miasta Świętochłowice.

Śląskie: wojewódzki zjazd Zjednoczonej Prawicy

W sobotę, 18 lutego w siedzibie Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie odbył się Wojewódzki Zjazd Wyborczy Polski Razem Zjednoczonej Prawicy. Podczas spotkania z młodym działaczami śląskiej prawicy Jarosław Gowin, wicepremier i przewodniczący Polski Razem przekonywał, jak ważne będą najbliższe miesiące w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych.

Śląskie: wręczono "Zabrzańskie Ateny"

11. lutego w Zabrzu odbyła się wyjątkowa gala z udziałem wiceministra Michała Wójcika, podczas której  wręczono Zabrzańskie Ateny. To wyróżnienie, które trafia do osób, instytucji i firm przyczyniających się do umacniania wizerunku Zabrza, jako ośrodka nauki i innowacyjnej gospodarki. Tradycyjnie wręczane są w dwóch kategoriach: „Medycyna i Nauka” oraz „Gospodarka i Przedsiębiorczość”. Uroczystość w zabrzańskim hotelu Diament uświetnił koncert Piotra Kościka, cenionego na całym świecie pianisty.

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe