Nowe Biuro Poselskie Michała Wójcika w Tychach

W poniedziałek 27 marca 2023 roku Michał Wójcik dokonał uroczystego otwarcia nowego biura poselskiego w Tychach. W wydarzeniu uczestniczył Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz włodarze i samorządowcy związani z Tychami i powiatem bieruńsko-lędzińskim.

 

 

Przy okazji otwarcia biura odbyła się także konferencja prasowa Ministra Zbigniewa Ziobry oraz Michała Wójcika poświęcona energetyce oraz śląskim kopalniom.

Konkurs plastyczny

„Jaki znak Twój? – Orzeł Biały”
konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesno-szkolnym kl. 1-3

 

Biuro Poselskie Posła Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Michała Wójcika
w Katowicach organizuje konkurs plastyczny:
„ Jaki znak Twój? – Orzeł Biały”
pod patronatem
Michała Wójcika Ministra w Kancelarii Prezesa Rady MinistrówXXVIII Światowy Zjazd i Pielgrzymka Kresowian

W niedzielę 3 lipca 2022 roku na Jasnej Górze w Częstochowie odbył się 28. Światowy Zjazd i Pielgrzymka Kresowian. Uczestniczył w niej Minister Michał Wójcik, który w podziękowaniu za organizację konkursy historycznego "Wołyń - Pamięć Pokoleń" uhonorowany został przez Światowy Kongres Kresowian wyróżnieniem Praemium Honoris Cresovianae.

30-lecie Diecezji Sosnowieckiej

4 czerwca na Placu Papieskim w Sosnowcu Pan Minister Michał Wójcik wziął udział w uroczystej Mszy Świętej oraz wysłuchał koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Wydarzenia te były zwieńczeniem uroczystości z okazji 120-lecia urodzin miasta i 30-lecia Diecezji Sosnowieckiej. 

Podsumowanie konkursu

W sobotę 30 kwietnia w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 8 w Strzemieszycach odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu historycznego "Henryk Glass Bohater Niezwyciężony". 

Już po raz czwarty Stowarzyszenie "Aktywne Zagłębie Dąbrowskie" zaprosiło uczniów ostatnich klas szkół podstawowych z Dąbrowy Górniczej do zapoznania się z portretami Żołnierzy Niezłomnych. W tym roku bohaterem prac konkursowych został urodzony w Dąbrowie Górniczej Henryk Glass, uczestnik dwóch wojen światowych, działacz Związku Harcerstwa Polskiego, wielki patriota Polski. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach patronem honorowym konkursu był Minister Michał Wójcik.

Msza Święta w intencji ofiar katastrofy lotniczej 10.04.2010 r.

W sobotę 9 kwietnia w Kościele świętego Krzysztofa w Tychach została odprawiona Msza Święta w intencji ofiar katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010 roku, w której zginęło 96 osób, w tym Maria i Lech Kaczyńscy. Po mszy złożono kwiaty przed obeliskiem upamiętniającym ofiary. W wydarzeniu wziął udział Michał Wójcik - Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wiceminister sprawiedliwości z wizytą we Włocławku

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik przyjechał do Włocławka. W klubie "Stara Remiza" odbyło się otwarte spotkanie z mieszkańcami.
Wcześniej odbyła się krótka konferencja prasowa. Padło m.in. pytanie o szanse na powstanie w regionie sądu apelacyjnego, o który od lat zabiegają samorządowcy, z prezydentem Bydgoszczy na czele. 

Wiceminister Michał Wójcik nie chciał składać żadnych deklaracji, a z uwagi na miejsce wizyty skupił się na potrzebach włocławskiego sądu. Uznał też, że jest zbyt wcześnie, by oceniać skutki zmian na stanowiskach prezesów sądów we Włocławku.

Życzenia Barbórkowe 2017

Z okazji barbórkowego święta wszystkim Górnikom, Pracownikom Kopani i ich Rodzinom pragnę złożyć serdeczne życzenia zdrowia, opieki św. Barbary oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy.

 

Szczęść Boże!

 

Michał Wójcik

 

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe