Porozmawiajmy o Polsce w Piszu

W czwartek 16 czerwca br. w Piszu odbyło się spotkanie organizowane przez posła PiS Jerzego Małeckiego. Gośćmi spotkania "Rozmów o Polsce" był mi.in. wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik oraz wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

 

 

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Pisza, którzy pytali nie tylko o sprawy lokalne, a także o Trybunał Konstytucyjny, reformy sądownictwa i skuteczność egzekwowania prawa.

Wiceminister Wójcik odniósł się do przedstawionego niedawno podsumowania rządów PO-PSL. Zapowiedział również reformę przepisów dotyczących rodzinnych porwań dzieci, tak, by państwo chroniło polskich obywateli.  

- Kontrole CBA w 16 urzędach marszałkowskich w całym kraju to dalszy ciąg audytu, który rząd Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął na początku swojej kadencji - mówił wiceminister Wójcik.

- Trzeba się przyjrzeć jak środki unijne były wydawane. Cały system trzeba zmieniać, by ludzie zaczęli ufać prokuratorom i sądom - zaznaczył. Temu również ma służyć między innymi większa jawność procesów sądowych.

 

W drugiej części spotkania głos zabrał wiceminister Jerzy Szmit, który pokazał kilka przykładów inwestycji drogowych, które są obecnie wykonywane oraz planowane w powiecie. 

Zgodnie z zapowiedzią posła Jerzego Małeckiego, inicjatywa "Rozmów o Polsce" z mieszkańcami Pisza będzie odbywała się regularnie. 

 

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe