Msza Święta w intencji ofiar katastrofy lotniczej 10.04.2010 r.

W sobotę 9 kwietnia w Kościele świętego Krzysztofa w Tychach została odprawiona Msza Święta w intencji ofiar katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010 roku, w której zginęło 96 osób, w tym Maria i Lech Kaczyńscy. Po mszy złożono kwiaty przed obeliskiem upamiętniającym ofiary. W wydarzeniu wziął udział Michał Wójcik - Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

 

Podczas Mszy Świętej homilię wygłosił ks. prałat Franciszek Resiak, który odwoływał się do patriotycznych autorytetów i wielkich wizjonerów patriotycznych m. in. śp. prof. Lecha Kaczyńskiego. Ksiądz prałat przestrzegał przed wsłuchiwaniem się w opinie wrogów Ojczyzny i wymienił trzy ważne sprawy, na które Polacy powinni zwrócić szczególną uwagę: po pierwsze należy pamiętać i odpowiednio uhonorować wybitnych Polaków, aby ciągle żyli w świadomości społecznej; po drugie kształtować ducha patriotycznego wśród Młodych oraz, po trzecie być dumnym z polskiej kultury.

 

Po Mszy Świętej Klub Gazety Polskiej oraz zaproszeni goście złożyli kwiaty i oddali cześć poległym w katastrofie z 10.04.2010 roku. Minister Michał Wójcik wspominał Parę Prezydencką oraz zwrócił uwagę na fakt, że prof. Lech Kaczyński przewidział dzisiejszą sytuację polityczną, agresywną politykę Rosji, której trzeba się przeciwstawić.

10-04-2022

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe