W Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej uroczyście upamiętniono Lecha Kaczyńskiego.

W poniedziałek, 16 października 2017 roku, na terenie Koksowni "Przyjaźń" w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej pobyt Ś.P. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Uczestniczący w poniedziałkowej uroczystości wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik ocenił, że dziś wizja Lecha Kaczyńskiego staje się faktem - jest urealniona w różnych działaniach rządu, nie tylko w sferze gospodarczej.

 

 

Lech Kaczyński odwiedził Koksownię w 2005 roku, był wówczas prezydentem miasta stołecznego Warszawy i kandydatem na prezydenta RP. Okazją do odwiedzin  była uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej baterii koksowniczej.

Za Polską Agencją Prasową:

- Poza gospodarką prof. Lech Kaczyński zwracał uwagę na człowieka, na innych ludzi; na to, że nie tylko pieniądz, nie tylko biznes, ale człowiek – zwłaszcza pracownik – mówił wiceminister Wójcik, przypominając ówczesne spotkania z Lechem Kaczyńskim na Śląsku.

- Ta inicjatywa przypomina nam wielką postać, ale jednocześnie jest to dla nas zobowiązanie, żeby patrzeć na człowieka, tak jak patrzył Lech Kaczyński – dodał, zapewniając, że rząd w wielu obszarach realizuje i kontynuuje dziś dzieło Lecha Kaczyńskiego. (PAP)


Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe