Polska blisko sukcesu w Brukseli - prawna ochrona polskich dzieci za granicą.

Nie trafią do muzułmańskich rodzin zastępczych?

Myślę, że w styczniu w Brukseli odbędzie się wysłuchanie dotyczące regulacji unijnych ws. dzieci w rodzinach zastępczych – powiedział w środę w telewizji wpolsce.pl wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Wiceminister podkreślił, że obecnie w Brukseli część polskich urzędników negocjuje kwestie nowych przepisów w rozporządzeniu Bruksela II bis. „To jest takie rozporządzenie, które dotyczy właśnie uprowadzeń rodzicielskich” - wyjaśnił.

Moich dzieci nie wywiozą do Irlandii!

Dziękuję. Dzięki wam moich dzieci nie wywiozą do Irlandii Udało się! Po naszej publikacji ministerstwo sprawiedliwości zablokowało wywózkę dzieci Agnieszki S. (38 l.) do Irlandii, gdzie, zgodnie z decyzją sądu, miały trafić do ojca brutala. – Jestem wdzięczna. Gdyby nie wy, mogło dojść do tragedii – mówi nam mama, przytulając synów Alanka (3 l.) i Arthura (5 l.).

Oświadczenie Ministerstwa Sprawiedliwości

W związku z zarzutami Krajowej Rady Sądownictwa Ministerstwo Sprawiedliwości stanowczo oświadcza, że kandydaci na asesorów sądowych przedstawieni Krajowej Radzie Sądownictwa spełnili wszystkie ustawowe wymogi formalne, a potwierdzające to dokumenty zostały w całości przekazane Radzie. W aktach nie było żadnych braków ani błędów.

Konferencja - Mediacje w międzynarodowych konfliktach dotyczących dzieci -

Z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości po raz pierwszy od pięciu lat zebrała się polsko-niemiecka grupa robocza ds. mediacji transgranicznych, która zajmie się między innymi problemami związanymi z działalnością Jugendamtów - niemieckich urzędów ds. dzieci i młodzieży. Spotkanie poprzedziło rozpoczętą dzisiaj (26 października) w Warszawie konferencję „Mediacje w międzynarodowych konfliktach dotyczących dzieci”, w której wziął udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik.

Sprawiedliwość to równość wobec prawa dla wszystkich. Krajowa konwencja Solidarnej Polski 2017

Sprawiedliwość to równość wszystkich wobec prawa, czy to bogatych, czy też biednych. Sprawiedliwość to równość wobec prawa dla wszystkich - niezależnie od statusu społecznego. Prosta i stara, ale jakże uniwersalna prawda. Wystąpienie Wiceministra Sprawiedliwości Michała Wójcika podczas ogólnopolskiej konwencji partii Solidarna Polska.

Rusza rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym

Z odrażającą seksualną przestępczością nie wystarczy walczyć, trzeba jej także zapobiegać. Nie było dotąd w Polsce metod, by – jak w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie czy Francji – skutecznie kontrolować sprawców przestępstw na tle seksualnym, gdy już opuszczą więzienie. Mimo że wielu dopuszcza się ponownie podobnych przestępstw. Dlatego 1 października rusza powszechny rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym.

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe