Wiceszef MS o decyzji prezydenta: początek funkcjonowania normalnego wymiaru sprawiedliwości

Cieszę się, że prezydent podpisze ustawy o SN i KRS i po 29 latach rozpocznie się w Polsce funkcjonowanie normalnego wymiaru sprawiedliwości - powiedział w środę wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, komentując decyzję Andrzeja Dudy o podpisaniu ustaw o KRS i SN.

 

Prezydent poinformował w środę, że podjął decyzję o podpisaniu nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz nowej ustawy o Sądzie Najwyższym.

 

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik podkreślił w TVN24, że jest "bardzo zadowolony" z decyzji prezydenta. W jego ocenie ustawy o SN i KRS "są dobre dla obywateli". "Cieszę się, że pan prezydent podpisze te ustawy i że po 29 latach rozpoczyna się w Polsce funkcjonowanie normalnego wymiaru sprawiedliwości" - zaznaczył.

 

Wiceminister wymieniał też przepisy ustaw o KRS i SN, które - według niego - pozytywnie wpłyną na zmiany w wymiarze sprawiedliwości. "Pojawia się skarga nadzwyczajna, o którą zabiegali obywatele; jest też kwestia ławników, czyli uspołecznienie działania; jest realizacja art. 4 z konstytucji, czyli zwierzchnia władza narodu" - mówił Wójcik.

Wiceminister Michał Wójcik w Londynie – ważne wsparcie prawnej ochrony dzieci

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik zabiegał w Wielkiej Brytanii o aprobatę dla inicjatywy mającej na celu poprawę ochrony prawnej polskich dzieci za granicą.  Wczoraj (19 grudnia) w Londynie prowadził rozmowy między innymi z brytyjskim ministrem stanu ds. Dzieci i Rodziny Robertem Goodwillem oraz Rzecznikiem Praw Dziecka Anne Longfield.

Polska blisko sukcesu w Brukseli - prawna ochrona polskich dzieci za granicą.

Nie trafią do muzułmańskich rodzin zastępczych?

Myślę, że w styczniu w Brukseli odbędzie się wysłuchanie dotyczące regulacji unijnych ws. dzieci w rodzinach zastępczych – powiedział w środę w telewizji wpolsce.pl wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Wiceminister podkreślił, że obecnie w Brukseli część polskich urzędników negocjuje kwestie nowych przepisów w rozporządzeniu Bruksela II bis. „To jest takie rozporządzenie, które dotyczy właśnie uprowadzeń rodzicielskich” - wyjaśnił.

Moich dzieci nie wywiozą do Irlandii!

Dziękuję. Dzięki wam moich dzieci nie wywiozą do Irlandii Udało się! Po naszej publikacji ministerstwo sprawiedliwości zablokowało wywózkę dzieci Agnieszki S. (38 l.) do Irlandii, gdzie, zgodnie z decyzją sądu, miały trafić do ojca brutala. – Jestem wdzięczna. Gdyby nie wy, mogło dojść do tragedii – mówi nam mama, przytulając synów Alanka (3 l.) i Arthura (5 l.).

Oświadczenie Ministerstwa Sprawiedliwości

W związku z zarzutami Krajowej Rady Sądownictwa Ministerstwo Sprawiedliwości stanowczo oświadcza, że kandydaci na asesorów sądowych przedstawieni Krajowej Radzie Sądownictwa spełnili wszystkie ustawowe wymogi formalne, a potwierdzające to dokumenty zostały w całości przekazane Radzie. W aktach nie było żadnych braków ani błędów.

Konferencja - Mediacje w międzynarodowych konfliktach dotyczących dzieci -

Z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości po raz pierwszy od pięciu lat zebrała się polsko-niemiecka grupa robocza ds. mediacji transgranicznych, która zajmie się między innymi problemami związanymi z działalnością Jugendamtów - niemieckich urzędów ds. dzieci i młodzieży. Spotkanie poprzedziło rozpoczętą dzisiaj (26 października) w Warszawie konferencję „Mediacje w międzynarodowych konfliktach dotyczących dzieci”, w której wziął udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik.

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe