Lidia Lemaniak Sędziowie chcą sprostowania od "Gazety Polskiej". Wiceminister: To próba przykrycia paskudnej sprawy

Sędzia Waldemar Żurek powiedział Onetowi, że sędziowie z krakowskiego Sądu Okręgowego złożyli w sądzie pozew przeciwko kierowanej przez Tomasza Sakiewicza „Gazecie Polskiej”. Domagają się sprostowania słów premiera Mateusza Morawieckiego. – W akcie oskarżenia przeciwko byłemu prezesowi Sądu Apelacyjnego w Krakowi został przytoczony przepis dotyczący udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. To co oni chcą prostować? – skomentował dla Niezalezna.pl sprawę wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik.

Co się naprawdę wydarzyło w Szczecinku, czyli dlaczego zabrano rodzinie czwórkę dzieci, w tym najmłodsze karmione piersią

Doniesienia mediów, najpierw lokalnych, a potem ogólnopolskich były alarmujące – w Szczecinku opieka społeczna odebrała rodzicom czwórkę dzieci, w tym najmłodsze, kilkutygodniowe, karmione piersią i umieściła je na polecenie sądu w rodzinach zastępczych. Rodzice twierdzą, że z powodu biedy, sąd – że jest to przypadek „niewydolności wychowawczej rodziców.

Zachowanie tożsamości dzieci wraca na forum UE

 
Jeśli dziecko musi zostać odebrane cudzoziemcom, powinno trafić do rodziny zastępczej bliskiej mu kulturowo, religijnie i mówiącej w jego ojczystym języku - mówi Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości. Jesienią będzie to dyskutowane na forum Unii Europejskiej. Jak ustaliło Prawo.pl, to jeden z priorytetów prezydencji austriackiej jeśli chodzi o zmiany rozporządzenia Bruksela II BIS.

Przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości uczcili bohaterów Powstania Warszawskiego

W 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w wielu miejscach w Polsce, a także w skupiskach polonijnych na całym świecie,  uczczono pamięć o uczestnikach heroicznego zrywu stolicy przeciw niemieckim okupantom, zapoczątkowanego 1 sierpnia 1944 r. W uroczystościach w Warszawie uczestniczyli przedstawiciele kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości.

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe