Michał Wójcik: w obozie opozycji zapanowała panika

Dyskusja na temat list kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego oznacza, że „te listy są silne” i że w obozie opozycji zapanowała panika - powiedział w programie Fakt Opinie Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS. Podwładny Zbigniewa Ziobro mówił też, iż na miejscu prokuratora nie wszcząłby śledztwa w sprawie udziału Jarosława Kaczyńskiego w działaniach dotyczących budowy wieżowców przy ulicy Srebrnej, bo „nie ma żadnego oszustwa”.

Wójcik: gdyby Stefan W. nie byłby sądzony w Polsce, to nadal siedziałby w więzieniu

- Gdyby chodziłoby o inny system, nie Polskę, to Stefan W. siedziałby nadal w więzieniu. W np. Stanach Zjednoczonych dostałby zapewne karę w wymiarze nie mniejszym niż 20 lat - powiedział w programie "Wydarzenia i Opinie" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Gość Bogdana Rymanowskiego poinformował, że w czasie gdy Stefan W. odbywał karę, stwierdzono u niego schizofrenię paranoidalną.

Minister Wójcik o wyroku w precedensowej sprawie. „Słowa premiera zgodne z prawdą”

Warszawski Sąd Okręgowy oddalił dzisiaj pozew 38 sędziów z Krakowa przeciwko redaktorowi naczelnemu "Gazety Polskiej" Tomaszowi Sakiewiczowi. - To, co powiedział premier jest zgodne z prawdą. Wielokrotnie różne osoby mówiły o tym, że w tym sądzie działała zorganizowana grupa przestępcza, w której uczestniczył były prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie - ocenił w rozmowie z Niezalezna.pl wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii ruszył program „polskie dzieci do polskich rodzin zastępczych”

Beata Zalewska mieszka z trójką synów w Hamburgu, gdzie pracuje w domu starców. Polka od 4 lat stara się o powrót czwartego, najmłodszego syna Alana, nad którym pieczę przejął Jugend amt. W rozmowie z DGP wraca do wieczoru, w którym Jugendamt został zawiadomiony przez sąsiadkę. Zalewska miała rzekomo nadużywać alkoholu. Urzędnicy w eskorcie policji przeszukali mieszkanie i postanowili zabrać jej niespełna rocznego syna. 

Protest? Wójcik obnaża hipokryzję PO: Od 2010 do 2015 wskaźnik wzrostu wynagrodzeń wynosił ZERO. W ogóle nie podnieśli wypłat!

Pracownicy domagają się wyższych wynagrodzeń. W związku z tymi protestami będę odpowiadał, co ciekawe, na pytania posłów PO, którzy jeszcze kilak lat temu, gdy mieli możliwość podwyższać uposażenia, to co robili? Od 2010 do 2015 wskaźnik wzrostu wynagrodzeń wynosił zero. W ogóle nie podnieśli wynagrodzeń! (…) Obecna sytuacja jest spowodowana m,.in. Tym, co działo się przed kilkoma laty

Sukces propozycji Ministerstwa Sprawiedliwości w Brukseli – Unia Europejska będzie chronić tożsamość narodową dzieci

We wszystkich krajach Unii Europejskiej obowiązywać będzie jednolita zasada poszanowania tożsamości narodowej, kulturowej, religijnej i językowej dziecka, gdy trafia ono do rodziny zastępczej. To wielki sukces starań prowadzonych na forum Unii Europejskiej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Dziś (7 grudnia 2018 r.) Rada UE ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych w Brukseli jednomyślnie przyjęła przepis, który realizuje polską inicjatywę.

 

- Ten sukces został wypracowany profesjonalnym działaniem przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości, szczególnie ministra Michała Wójcika. Naszym obowiązkiem jest dbać przede wszystkim o polskie dzieci. Cieszymy się również z tego, że zaproponowane przez nas rozwiązanie, które dziś zostało przyjęte, jest uniwersalne. Dotyczy polskich dzieci, ale też dzieci innych krajów, innych kultur i innego języka – podkreślił na konferencji prasowej Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

 

Przedstawiciele wszystkich krajów wspólnoty opowiedzieli się za wprowadzeniem do rozporządzenia Bruksela II BIS, które reguluje współpracę w sprawach rodzinnych i małżeńskich, poprawki zainicjowanej przez polskie Ministerstwo Sprawiedliwości w grudniu 2017 roku. Nowy przepis zwiększa ochronę dzieci i zapewnia praktyczną realizację gwarancji zawartych w Konwencji ONZ o prawach dziecka.

 

Już dwa lata temu sygnalizowaliśmy, że będziemy czynili wszystko, aby w Unii Europejskiej zawsze była brana pod uwagę tożsamość dziecka, gdy jest ono umieszczane w pieczy zastępczej. Miałem okazję być w wielu krajach i rozmawiać na ten temat z naszymi rodakami. Prosili żeby im pomóc w takich sytuacjach. Dzisiejsza decyzja Rady UE ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych to wielki sukces Polski, polskiego rządu i Ministerstwa Sprawiedliwości – mówił wiceminister Michał Wójcik, który pilotował realizację inicjatywy.

 

Lidia Lemaniak Sędziowie chcą sprostowania od "Gazety Polskiej". Wiceminister: To próba przykrycia paskudnej sprawy

Sędzia Waldemar Żurek powiedział Onetowi, że sędziowie z krakowskiego Sądu Okręgowego złożyli w sądzie pozew przeciwko kierowanej przez Tomasza Sakiewicza „Gazecie Polskiej”. Domagają się sprostowania słów premiera Mateusza Morawieckiego. – W akcie oskarżenia przeciwko byłemu prezesowi Sądu Apelacyjnego w Krakowi został przytoczony przepis dotyczący udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. To co oni chcą prostować? – skomentował dla Niezalezna.pl sprawę wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik.

Co się naprawdę wydarzyło w Szczecinku, czyli dlaczego zabrano rodzinie czwórkę dzieci, w tym najmłodsze karmione piersią

Doniesienia mediów, najpierw lokalnych, a potem ogólnopolskich były alarmujące – w Szczecinku opieka społeczna odebrała rodzicom czwórkę dzieci, w tym najmłodsze, kilkutygodniowe, karmione piersią i umieściła je na polecenie sądu w rodzinach zastępczych. Rodzice twierdzą, że z powodu biedy, sąd – że jest to przypadek „niewydolności wychowawczej rodziców.

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe