„Mienie zabezpieczone od karteli narkotykowych to 1,5 mld zł. Wystarczy na wyprawkę dla dzieci”

Mienie zabezpieczone od karteli narkotykowych to 1,5 mld zł. To wystarczy na wyprawkę dla dzieci – powiedział w programie „#Jedziemy” wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Polityk zwrócił uwagę, że kiedy mówił w Sejmie o aferach za rządów PO, to pani marszałek Kidawa-Błońska opuściła salę. – Może dlatego, że nie chce słuchać o tych aferach – stwierdził.

Ministerstwo Sprawiedliwości uczciło pamięć ofiar Rzezi Wołyńskiej

W 76-rocznicę Krwawej Niedzieli kierownictwo Ministerstwa Sprawiedliwości oddało hołd ofiarom Rzezi Wołyńskiej. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz wiceministrowie Michał Wójcik, Łukasz Piebiak, Marcin Warchoł, Marcin Romanowski i Sebastian Kaleta, złożyli wieniec pod warszawskim Pomnikiem Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

WÓJCIK: PO ZA SWOICH RZĄDÓW TAK BARDZO „CENIŁO” PRACĘ PRACOWNIKÓW SĄDÓW I PROKURATUR, ŻE CO ROKU NIE PODWYŻSZAŁA WYNAGRODZENIA

Nasza polityka od czterech lat była taka, że pracownicy sądów i prokuratur pracowali w godnych warunkach, a one oznaczają również wynagrodzenie właściwe do tych zadań, którymi te osoby się zajmują. […] Platforma Obywatelska natomiast za swoich rządów tak bardzo „ceniła” ich pracę, że co roku nie podwyższała im wynagrodzenia nawet o złotówkę  zaznaczył na antenie Radia Maryja sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik.

M. WÓJCIK: WĄTPLIWOŚCI PREZYDENTA NIE DOTYCZYŁY TREŚCI NOWELI KODEKSU KARNEGO, ALE TRYBU PROCEDOWANIA

Pan prezydent skorzystał ze swoich prerogatyw. Mógł podpisać tę ustawę, mógł ją zawetować lub właśnie skierować do TK i to uczynił, ponieważ wyraził wątpliwości, które dotyczyły trybu uchwalania tej nowelizacji. Nie dotyczyły jednak treści noweli – powiedział w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Wielki sukces Polski – Unia Europejska będzie chronić tożsamość kulturową dzieci

We wszystkich krajach Unii Europejskiej obowiązywać będzie jednolita zasada poszanowania tożsamości kulturowej, religijnej i językowej dziecka, gdy trafia ono do rodziny zastępczej. To wielki sukces starań prowadzonych na forum Unii Europejskiej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Rada Unii Europejskiej przyjęła wczoraj (25 czerwca) przepis, który realizuje polską inicjatywę.

Wiceminister sprawiedliwości o RPO: Wkłada kij w szprychy

– Specyficzny jest moment. Sytuacja jest rozchwiana, trudna – powiedział w „Kwadransie politycznym” TVP1 Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości, zwracając uwagę, że rzecznik praw obywatelskich mógł wcześniej sygnalizować swoje wątpliwości dotyczące egzaminów. Adam Bodnar stwierdził, że egzaminy gimnazjalistów mogą być niezgodne z prawem. – A robi to dokładnie w momencie, gdy jest eskalacja protestu – podkreślił Wójcik. Jego zdaniem RPO się myli.

Uciekli ze Szwecji. RPD złożył wniosek o azyl, szwedzkie władze odpowiadają

Szwedzkie władze poinformowały Ministerstwo Sprawiedliwości, że złożą wniosek o pilne wydanie stronie szwedzkiej trzech córek Rosjanina, który wywiózł je ze Szwecji do Polski - powiedział PAP wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Z kolei Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak, podał, że został złożony wniosek o azyl dla rodziny.


Zdaniem wiceministra sprawiedliwości, Michała Wójcika, od tego, w jakim trybie zostanie złożony wniosek, może zależeć postanowienie sądu w tej sprawie. "Jest jeszcze za wcześnie, żeby przesądzać, co ostatecznie stanie się w tej sprawie. Na tę chwilę dzieci przebywają z ojcem w Polsce" - zaznaczył wiceminister.

Wielki sukces Polski w UE

To sprawa bezprecedensowa z tego powodu, że porwano również kobietę - matkę. Porwania rodzicielskie się zdarzają. Czasami są to wydarzenia bardzo dramatyczne. Sprawy są prowadzone w prokuraturze, dochodzi do skazania osób, które dopuściły się tego czynu. W Ministerstwie Sprawiedliwości pojawiłem się z powodu potrzeby pomocy polskim dzieciom na całym świecie. Pierwszy raz spotkałem się z historią, że uprowadzone zostało zarówno dziecko, jak i jego matka – powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, komentując w rozmowie z Wojciechem Biedroniem na antenie telewizji wPolsce.pl porwanie 3-letniej Amelii i jej matki.

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe