Nie ma zgody na obecną politykę klimatyczną Unii Europejskiej

Tematem piątkowej konferencji prasowej Ministra Michała Wójcika była polityka klimatyczna Unii Europejskiej. W obecnej sytuacji politycznej, w sytuacji wojny na Ukrainie, tuż po zakończeniu pandemii, nie można akceptować europejskiej polityki Zielonego Ładu, programu Fit for 55, systemu ETS.

Obecnie prowadzona polityka, jak zwraca na to uwagę Minister Wójcik, stanowi olbrzymie zagrożenie dla Polski oraz dla rozwoju takich regionów jak Śląsk. Minister ocenił, że na węgiel jest miejsce. Odnosząc się do zmian w polityce energetycznej Polski, uznał, że Solidarna Polska miała rację „głosując inaczej w sprawie programu politycznego Polski, który przewiduje pewne wskaźniki dotyczące udziału węgla w gospodarce, spadku do 2030 r. do trzydziestu kilku procent i do około dziesięciu procent w 2040 roku”.

Konferencja prasowa dotycząca polityki energetycznej i klimatycznej Polski i Unii Europejskiej

Polityka energetyczna i klimatyczna Unii Europejskiej była tematem konferencji prasowej liderów Solidarnej Polski, w której wzięli udział Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, Członek Rady Ministrów Michał Wójcik i Poseł na Sejm RP Janusz Kowalski.

 

Politycy poinformowali, że na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów złożą wniosek o natychmiastowe zawieszenie rządowego dokumentu "Polityka energetyczna Polski do 2040 roku". Według polityków Solidarnej Polski, w związku z inwazją Rosji na Ukrainę, konieczna jest zmiana polityki energetycznej Polski.

Dyżury w Biurze Poselskim w Bielsku Białej

Szanowni Państwo,

informujemy o najbliższych terminach dyżuru w Biurze Poselskim w Biesku Białej:

- piątek 25 marca godz. 13.00 - 15.00

- poniedziałek 28 marca godz. 13.00 - 15.00 - anulowany

- środa 30 marca godz. 17.00 - 19.00

- czwartek 7 kwietnia godz. 11.00 - 13.00

 

Zbiórka darów wyruszyła na Ukrainę

W niedzielę 13 marca z Placu Wolności w Katowicach wyruszył transport darów na Ukrainę. Akcja koordynowana przez Michała Wójcika - Ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pozwoliła zebrać środki na zakup około czterech ton żywności oraz najbardziej niezbędnych rzeczy: lekarstw, opatrunków, środków higienicznych, karimat, śpiworów, koców, a także zabawek dla dzieci. Pomoc trafi do szeregu ośrodków i stowarzyszeń we Lwowie, Samborze, Mościskach i Strzelczyskach.

W akcję pomocy włączyło się szereg instytucji: Światowy Kongres Kresowian, Fundacja PGE, Izba Rzemieślnicza, Konsulat Generalny RP we Lwowie, Służba Więzienna oraz indywidualni darczyńcy. 

 

Zbiórka darów dla Ukrainy

W  związku z sytuacją Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Michała Wójcika od organizuje od poniedziałku 28 lutego zbiórkę rzeczy dla Polskich organizacji z terenu Lwowa i Sambora, z którymi nawiązaliśmy kontakt.

Osoby chcące zaangażować się w pomoc mogą kontaktować się z Biurem pod nr telefonu 732-936-510, a także przynosić rzeczy do biura w Katowicach przy ul. Mariackiej 7 od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-16.00

 

W tej chwili zbieramy:

-pampersy, środki higieny osobistej, podkłady, mokre chusteczki,

-środki dezynfekujące, środki czystości

-suchy prowiant długiego przechowywania

-słodycze

-materace, koce, karimaty

-dresy dla dzieci w rozmiarach 134, 140, 146, 152,  L

-zabawki/ gry dla dzieci

 

Konkurs historyczny "Wołyń - Pamięć Pokoleń"

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych, harcerzy oraz członków organizacji młodzieżowych, którzy ukończyli 15 lat, z województw dolnośląskiego i śląskiego do udziału w konkursie historycznym "Wołyń - Pamięć Pokoleń".

Celem konkursu jest przybliżenie młodzieży historii Polskich Kresów Wschodnich, ze szczególnym uwzględnieniem zbrodni ludobójstwa  popełnionej na Polakach i obywatelach II RP innych narodowości na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej przez ukraińskich nacjonalistów w latach II wojny światowej i bezpośrednio po niej.

 

 

Akcja "Kocham Cię Tato, Kocham Cię Mamo"

Serdecznie zachęcamy wszystkich Państwa do wzięcia aktywnego udziału w konkursowej akcji "Kocham Cię Tato, Kocham Cię Mamo". Wydarzenie to jest organizowane przez katowicką fundację Fundacja Światło-Życie przy współpracy z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej.

 

Akcja ta dedykowana jest rodzicom i polega na przesyłaniu przez dzieci życzeń świątecznych w kompozycji listu/eseju, bądź jako krótka forma sms-owa. Następnie życzenia te zostaną przesłane do adresatów przez fundację w Wigilię Bożego Narodzenia. Dla dzieci uczestniczących w konkursie organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe.

 

Termin końcowy nadsyłania życzeń to 18 grudnia 2021 r.

 

Szczegółowe informacje dotyczące zasad konkursu oraz nagród znajdą Państwo na oficjalnej stronie akcji https://kochamcietatomamo.pl 

 

 

Wyniki konkursu plastycznego

W miniony poniedziałek, 15 lutego 2021 roku, Komisja Konkursowa na czele z Panem Ministrem Michałem Wójcikiem dokonała wyboru najlepszych prac konkursu plastycznego dla dzieci "Jaki znak Twój - Orzeł Biały". 

Konkurs plastyczny

Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Michała Wójcika organizuje konkurs plastyczny pod patronatem Michała Wójcika, Ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pt. "Jaki znak Twój? - Orzeł Biały".


Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe