Walka z nielegalnymi adopcjami – Sejm jednogłośnie uchwalił ustawę przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości

Dziecko nie może być przedmiotem transakcji. Przypadki oddawania dzieci za pieniądze do nielegalnej adopcji muszą być bezwzględnie zwalczane. Pozwolą na to zmiany w prawie, przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości, które dziś (16 października 2019 r.) zostały uchwalone przez Sejm. Za przyjęciem nowych przepisów głosowało 409 posłów, nikt nie był przeciwko, dwóch posłów wstrzymało się od głosu.

Starcie o NIK! Wójcik: "Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego". Budka oskarża: "PiS pokazuje, że nie ma żadnych hamulców..."

W studiu TVN24 doszło do ostrego starcia. Powodem była kwestia powołania nowej wiceprezes NIK. „PiS pokazuje, że nie ma żadnych hamulców w przejmowaniu niezależnej instytucji” - atakował Borys Budka z PO-KO. „Czy to jest coś nadzwyczajnego, że prezes NIK chce się otaczać ludźmi, którym ufa?” - pytał wiceminister Michał Wójcik.

Kto wygrywa wybory na Śląsku, wygrywa w całym kraju. Wójcik: Śląsk to Polska w pigułce

W Katowicach odbyła się konwencja gospodarcza PiS. O to, dlaczego Śląsk jest tak ważny dla Prawa i Sprawiedliwości, Lidia Lemaniak zapytała wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika. - Śląsk był przemysłowym sercem Polski. Nawet w okresie międzywojennym miał szczególną pozycję. Potem, przez całe lata, Śląsk podupadał. Zwłaszcza proces, źle przygotowany moim zdaniem, zamykania kopalni, pokazał, że bardzo silnie to uderzyło w ludzi: niknące miejsca pracy, duże bezrobocie, duże patologie, które wówczas miały miejsce. Ludzie to pamiętają - mówił, dodając, że te reformy wdrażali ci, którzy dzisiaj są twarzami KO.

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe