Wyjątkowi goście w ministerstwie – psy i ich przewodnicy w Służbie Więziennej nagrodzeni przez wiceministra Michała Wójcika

– Mamy wyjątkową konferencję – zaznaczył wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, rozpoczynając spotkanie z udziałem przewodników psów specjalnych Służby Więziennej oraz ich czworonożnych podopiecznych. W uznaniu zasług dzielne psy otrzymają wygodne legowiska i zestawy do zabawy.

 

 

– Chcemy im podziękować za pracę na rzecz Służby Więziennej, bo nawet najbardziej nowoczesne urządzenie nie zastąpi psa – powiedział Michał Wójcik, który nadzoruje Służbę Więzienną. 

 

– To są najlepsi z najlepszych wśród naszych przewodników i psów. Dziękuję panie ministrze za tę inicjatywę, że możemy spotkać się dziś w takim gronie. Gdyby nie praca tych funkcjonariuszy, psy nie miałyby takich efektów – podkreślił gen. Jacek Kitliński, Dyrektor Generalny Służby Więziennej.

 

Wyróżnione duety to: sierż. sztab. Sylwia Tuszkiewicz-Cieplińska z Aresztu Śledczego w Gdańsku i jagdterier Niba, sierż. sztab. Tomasz Dziedzicz z Zakładu Karnego w Kłodzku i springer spaniel Nol, st. sierż. sztab. Marek Meksuła z Aresztu Śledczego w Lublinie i owczarek belgijski Narta oraz st. sierż. Marcin Małachwiej z Aresztu Śledczego w Białymstoku i owczarek niemiecki Nitro.

 

Nagrodzone zwierzaki mają na swoim koncie dużo sukcesów, udaremniły wiele prób przemytu substancji niedozwolonych na teren więzień czy aresztów. Współpracują również z innymi służbami.

W Służbie Więziennej jest 105 psów specjalnych i 31 psów patrolowo-obronnych.

 

 

Źródło: 

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

07-10-2019

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe