Wójcik: Nie lecieć od razu do TSUE ze skargą, tylko dialog

– Bardzo cieszy mnie ten wywiad i w kwestiach praworządności, i migrantów. Bardzo ważne słowa – powiedział w programie „Kwadrans polityczny” Michał Wójcik. Wiceminister sprawiedliwości skomentował słowa nowej przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, jakiego udzieliła „Sueddeutsche Zeitung”.

 

 

Von der Leyen opowiedziała się za wsłuchiwaniem się w argumenty m.in. Polski w kwestii unijnej polityki migracyjnej. Jest też za ukonkretnieniem dyskusji w sprawie praworządności. 

– Frans Timmermans powinien dokładnie zapoznać się z wywiadem, którego udzieliła Ursula von der Leyen w dzienniku „Sueddeutsche Zeitung”. To będzie jego przełożona – powiedział wiceszef resortu sprawiedliwości. 

Wójcik jest zadowolony z polityki, której prowadzenie zapowiedziała nowa przewodnicząca KE ws. praworządności. Przywoływał przykłady. – Nie lecieć od razu do TSUE ze skargą, tylko dialog. A jeśli monitorowanie praworządności, to wszystkich. I my o tym mówimy od trzech lat – wskazał. 

Bo, jak zauważył, jeżeli my wprowadzamy rozwiązania dotyczące KRS, które funkcjonują w różnych krajach, jak np. Hiszpania, to nie można karać nas za to, co w innym kraju może funkcjonować.

 

 

Źródło: https://www.tvp.info/43571957/wojcik-nie-leciec-od-razu-do-tsue-ze-skarga-tylko-dialog?fbclid=IwAR3r882nuMHSx1BJHURPnIT5R_A1R9A6iXz3vi0C7_0xWd86kj9zNUBr2JU

19-07-2019

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe