Wójcik: będziemy reformować wymiar sprawiedliwości

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik mówił w Zambrowie (Podlaskie), że jeśli PiS pozostanie u władzy, reforma wymiaru sprawiedliwości będzie kontynuowana.

 

 

Minister wspierał w Zambrowie kandydatów Zjednoczonej Prawicy w wyborach: Aleksandrę Szczudło z Solidarnej Polski - kandydatkę z listy PiS do Sejmu w Podlaskiem i Marka Komorowskiego, kandydata PiS w wyborach do Senatu, i zachęcał do głosowania na nich.

Wziął też udział w otwarciu zmodernizowanego i rozbudowanego Sądu Rejonowego w Zambrowie.

Wójcik poinformował, że prace trwały kilkadziesiąt miesięcy, zmodernizowano stary budynek, dobudowano nową część.

 

"Ta infrastruktura będzie służyła ludziom, którzy przychodzą po sprawiedliwość do sądu" - mówił Wójcik. Podkreślał, że poprawi ona także warunki pracy sędziom, kuratorom, pracownikom administracji.

 

Wiceminister mówił, że w wymiarze sprawiedliwości - oprócz dyskusji o prawie - ważne są także inwestycje infrastrukturalne. "To jest można powiedzieć rewolucyjna zmiana w ostatnich czterech latach, bardzo wiele inwestycji, wiele zakończonych, wiele otwartych nowych projektów" - mówił na konferencji prasowej Wójcik.

 

Konsekwentnie prowadzimy reformę wymiaru sprawiedliwości i będziemy ją prowadzili. Mam nadzieję, że ten mandat, żeby dalej reformować m.in. wymiar sprawiedliwości, uzyskamy już za kilka dni. Nie da się reformować całego państwa bez jednego z filarów, który był ułomny przez całe lata, kilkadziesiąt lat można powiedzieć"

- mówił wiceminister Michał Wójcik.

 

Podkreślał, że to PiS zapoczątkowało "gruntowne" zmiany m.in. w procedurze karnej, cywilnej. Wymienił też działania na rzecz np. walki z mafiami VAT-owskimi, lekowymi, pedofilią.

 

Wójcik zachęcał do głosowania na Aleksandrę Szczudło i Marka Komorowskiego. Oboje kandydaci są wiceprzewodniczącymi sejmiku województwa podlaskiego.

 

Znani samorządowcy, Zjednoczona Prawica, Solidarna Polska i Prawo i Sprawiedliwość, wspólnie walczymy o to, żeby jak najwięcej naszych osób mogło godnie reprezentować m.in. właśnie takie społeczności lokalne, tak jak w tej miejscowości"

- mówił w Zambrowie wiceminister Wójcik.

 

Źródło: Niezależna 

09-10-2019

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe