Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę domu dla matki i jedenaściorga dzieci

W Wierzbicy wmurowano kamień węgielny pod budowę domu dla matki i jedenaściorga dzieci, które miały być odebrane, zgodnie z postanowieniem sądu i umieszczone w domach dziecka.

 

 

 

 

Historię pani Magdy z Wierzbicy w powiecie radomszczańskim poznała cała Polska, po tym jak zapadł wyrok o odebraniu jej jedenaściorga dzieci. Kobieta postanowiła o nie zawalczyć. Jej upór, miłośći wytrwałość, zainteresowanie mediów, a w konsekwencji ministerstwa sprawiedliwości doprowadziły do zmiany tej decyzji.

 

Rodzina wciąż jest pod opieką kuratora, ale Sąd Rejonowy w Radomsku zdecydował,że jedenaścioro nieletnich dzieci pani Magdy nie trafi do pieczy zastępczej. Aktualny pozostawał problem złych warunków mieszkaniowych. Cała 17-osobowa rodzina zajmuje dwa pokoje z kuchnią i niewielką łazienką. Podczas kolejnej wizyty wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik zapowiedział konkretną pomoc.  

 

Ta obietnica dała Pani Magdalenie ogromną nadzieję. A dzisiaj można mieć już pewność. Rodzina z Wierzbicy będzie miała nowy dom. Firma Budimex poinformowała o tym podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego.  

 

Michał Wójcik dzisiaj minister w kancelarii prezesa rady ministrów, powiedział w rozmowie z Radiem Łódź, że to szczęśliwy dzień dla pani Magdy, jej dzieci i dla niego również.  

 

- W tych ciężkich czasach są też takie wspaniałe historie, które kończą się happy endem - mówił podczas uroczystości prezes Budimex SA Dariusz Blocher. Dom zostanie w pełni wyposażony - znajdzie się w nim wszystko co rodzinie potrzebne jest do życia. Prezes firmy podkreślał rolę mediów w tej całej historii. To z nich dowiedział się o rodzinie z Wierzbicy i postanowił jej pomóc.  

 

W uroczystości wzięła również udział główna bohaterka spotkania. Pani Magdalena nie kryła wzruszenia. - Dziękuję, dziękuję z całego serca - podziękowała wszystkim. W nowym domu rodzina zamieszka jeszcze przed Wielkanocą.

 

 

Źródło: Radio Łódź

30-10-2020

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe