Spotkanie Ministrów Sprawiedliwości Państw Grupy Wyszehradzkiej

W dniach 25-27 maja br. miałem przyjemność wziąć udział w spotkaniu Ministrów Sprawiedliwości Państw Grupy Wyszehradzkiej, zorganizowanym przez prezydencję czeską w Stirinie, pod Pragą. W konferencji uczestniczyli również ministrowie sprawiedliwości Słowenii i Chorwacji.

 

 

 

Pierwszy dzień obrad poświęcony był wymianie doświadczeń w zakresie organizacji nadzoru administracyjnego nad wymiarem sprawiedliwości, jak również niektórym aspektom odpowiedzialności karnej osób nieletnich.

W drugim dniu odbyły się rozmowy z Panią Verą Jourovą, Komisarz ds. sprawiedliwości, spraw konsumenckich i równości płci. Spotkanie poświęcone było nadchodzącej Radzie ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych, w szczególności przedstawieniu stanowisk państw grupy wyszehradzkiej wobec projektu rozporządzenia w sprawie ustanowienia Prokuratury Europejskiej.

Spotkanie było również okazją do przekazania przez wiceminister sprawiedliwości Republiki Słowackiej planów Słowacji związanych z objęciem w lipcu br. prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

 

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości


Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe