Nie ma zgody na obecną politykę klimatyczną Unii Europejskiej

Tematem piątkowej konferencji prasowej Ministra Michała Wójcika była polityka klimatyczna Unii Europejskiej. W obecnej sytuacji politycznej, w sytuacji wojny na Ukrainie, tuż po zakończeniu pandemii, nie można akceptować europejskiej polityki Zielonego Ładu, programu Fit for 55, systemu ETS.

Obecnie prowadzona polityka, jak zwraca na to uwagę Minister Wójcik, stanowi olbrzymie zagrożenie dla Polski oraz dla rozwoju takich regionów jak Śląsk. Minister ocenił, że na węgiel jest miejsce. Odnosząc się do zmian w polityce energetycznej Polski, uznał, że Solidarna Polska miała rację „głosując inaczej w sprawie programu politycznego Polski, który przewiduje pewne wskaźniki dotyczące udziału węgla w gospodarce, spadku do 2030 r. do trzydziestu kilku procent i do około dziesięciu procent w 2040 roku”.

 

 

Polityka klimatyczna, która wiąże się z ogromnymi kosztami, tj. kwestia biliona 600 miliardów złotych, które są potrzebne na to, żeby wdrożyć tak naprawdę fanaberie komisarzy unijnych, na czele z komisarzem Fransem Timmermansem – powiedział Michał Wójcik.

08-04-2022

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe