Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik

 

Taka osoba jak Magdalena Biejat na stanowisku przewodniczącego sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny nie jest dobrym pomysłem - powiedział na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.

Posłanka Lewicy, związana z partią Razem Magdalena Biejat została wybrana na przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Jarosław Kaczyński stwierdził w wywiadzie dla "Gazety Polskiej", że "wielu osobom na prawicy ten wybór się nie podoba". - Ta sprawa wkrótce zostanie rozwiązana - powiedział cytowany przez tygodnik prezes PiS, dodając, że"rząd nie pozwoli na eksperymenty krzywdzące dzieci i rozbijające rodziny".

Michał Wójcik liczy na to, że ta wypowiedź jest zapowiedzią zmiany na stanowisku szefa wspomnianej komisji. Podkreślił, że ma nadzieję, że tak się stanie. - Jako Solidarna Polska złożyliśmy pismo, w którym prosimy o rozważenie odwołania pani przewodniczącej. Wynika to z tego, jaki charakter ma ta komisja, a także z wypowiedzi Magdaleny Biejat. Miałem okazję zapoznać się z nimi i muszę przyznać, że są one szokujące. Taka osoba na stanowisku przewodniczącego sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny nie jest dobrym pomysłem - stwierdził wiceminister sprawiedliwości.

"Niedopuszczalny proceder wreszcie będzie karany"

Kilka dni temu weszły w życie nowe przepisy w Kodeksach karnym i postępowania cywilnego, które pozwalają na skuteczniejszą walkę z procederem nielegalnych lub przeprowadzanych z obejściem prawa adopcji. Została zapełniona luka w przepisach, która powodowała, że w internecie można było się natknąć na strony z ogłoszeniami o kupnie dziecka. Michał Wójcik podkreślił, że zmiany dały realne możliwości przeciwdziałania temu procederowi.

- Wcześniej był tylko przepis, który odnosił się jedynie do zorganizowanej działalności dotyczącej nielegalnych adopcji. Teraz wreszcie skuteczniej możemy przeciwstawiać się takim sytuacjom, do jakich często dochodzi w sieci, kiedy to na różnych portalach można przeczytać ogłoszenia "sprzedam brzuszek". Takie anonse to jasna zapowiedź dokonania z kimś transakcji, a przecież dziecko nie może być przedmiotem handlu. Ten niedopuszczalny proceder wreszcie będzie karany - zaznaczył wiceminister sprawiedliwości.

 

Źródło Polskie Radio

 

 


25-11-2019

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe