M. WÓJCIK: TO SĄ NAJWAŻNIEJSZE WYBORY OD 30 LAT

To są najważniejsze wybory od 30 lat. Albo będziemy dalej reformowali państwo, albo wracamy do tego, co było – podkreślił we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

 

 

W XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego w Warszawie wprowadzono organizację „tęczowych piątków”. Jak poinformował „Nasz Dziennik”, decyzja zapadła wbrew rodzicom.

– Jeżeli mamy dyskutować o systemie edukacji w kontekście tego typu ideologii, musimy pamiętać o pierwszeństwie praw rodziców. (…) Rodzice natychmiast się oburzyli. Nie ma zgody na tego typu rzeczy. Nie może być sytuacji, że to wszystko dzieje się poza rodzicami – zaznaczył minister Michał Wójcik.

Wiceminister sprawiedliwości zwrócił uwagę, że „rodzina sama w sobie jest wielką wartością, dzisiaj atakowaną w różnych polach”.

– Obserwuję różnego rodzaju problemy, gdzie w tle pozostają dzieci. Wszystko zaczęło się od wdrażania ideologii, tego typu programów. Potem zaczęto dyskutować na temat aborcji, eutanazji. Po kolei w społeczeństwie dyskutowało się i wdrażało się poprzez przepisy różnego rodzaju rozwiązania. (…) Zaczynało się od delikatnych form próby przemycania do programów edukacyjnych, a kończyło się na tym, że tak naprawdę całe podwaliny państwa były podcinane – podkreślił gość Radia Maryja.

Wiceminister Michał Wójcik poruszył kwestię zbliżających się wyborów parlamentarnych, mówiąc, że „są one niezwykle ważne. Za kilka dni będziemy decydowali o Polsce, o tym, jaka będzie w przyszłości”.

– To są najważniejsze wybory od 30 lat. (…) Problemy ideologii to jedna rzecz, ale jest też chociażby kwestia wymiaru sprawiedliwości. Mieliśmy okazję ostatnio słyszeć taśmy z jednym z polityków Platformy Obywatelskiej, dlaczego oni próbowali walczyć o to, żeby do reform nie dopuścić. (…) To są wybory kluczowe. Albo będziemy dalej reformowali państwo, albo wracamy do tego, co było. A co było, to każdy z nas pamięta. To był m.in. sędzia, który chciał ustalać sobie terminy z przedstawicielami Kancelarii Prezesa Rady Ministrów od pana Tuska, żeby sobie przeglądano akta, terminy spraw. Nie było konfiskaty rozszerzonej, którą wprowadziliśmy, żeby pogonić przestępców, którzy tak naprawdę nas grabili, sprawy VAT-owskie, gdzie wyprowadzono setki miliardów naszych pieniędzy, mafia lekowa – ona sobie znakomicie żyła przez lata. Odpowiedzialność za to ponoszą nasi polityczni przeciwnicy – mówił polityk.

– Jeszcze wiele rzeczy jest do zrobienia i mam tego świadomość, ale naprawdę wiele się zmieniło. Zobaczmy na kwestie infrastrukturalne czy kwestie wynagrodzeń – dodał.

 

 

Źródło: Radio Maryja 

09-10-2019

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe