Konferencja prasowa Ministra Michała Wójcika i Posła Janusza Kowalskiego

Politycy Solidarnej Polski Michał Wójcik i Janusz Kowalski na konferencji prasowej 23 marca zażądali od Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka ujawnienia oświadczeń majątkowych. Ostatnie składane przez nich oświadczenia pochodzą sprzed siedmiu, ośmiu lat.

 

 

Jak powiedział Minister Michał Wójcik politycy Ci mają ogromny wpływ na kształt życia publicznego i politycznego w Polsce. Opinia publiczna nie ma jednak wiedzy jak tworzone były ich majątki w ostatnich latach. Chodzi tutaj - wyjaśnia Minister Michał Wójcik - o ewentualny udział w różnych spółkach, we władzach tych spółek, w różnych fundacjach. Opinia publiczna nie powinna dowiadywać się o tym z artykułów prasowych, z mediów, które prowadzą dziennikarskie śledztwa w tych sprawach, tylko te osoby powinny jawnie przedstawić, jak tworzony był ich majątek w ostatnich latach.

 

Janusz Kowalski, mówiąc o szczegółach przypomina, że obaj politycy będąc na najwyższych stanowiskach w Rzeczpospolitej podejmowali decyzje zgodne z interesem Kremla. Donald Tusk i Waldemar Pawlak są twarzami rezygnacji w 2010 roku z dochodów czerpanych za przesył gazu gazociągiem jamalskim przez terytorium Polski. Również w tym samym czasie zatrzymano rozbudowę Baltic Pipe. Działania te doprowadziły do zwiększenia uzależnienia Polski od rosyjskiego gazu. Na zakończenie poseł Janusz Kowalski podkreśla, że polska opinia publiczna ma prawo oczekiwać ujawnienia wszystkich dochodów Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka z ostatnich siedmiu, ośmiu lat.

23-03-2022

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe