Konferencja prasowa dotycząca polityki energetycznej i klimatycznej Polski i Unii Europejskiej

Polityka energetyczna i klimatyczna Unii Europejskiej była tematem konferencji prasowej liderów Solidarnej Polski, w której wzięli udział Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, Członek Rady Ministrów Michał Wójcik i Poseł na Sejm RP Janusz Kowalski.

 

Politycy poinformowali, że na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów złożą wniosek o natychmiastowe zawieszenie rządowego dokumentu "Polityka energetyczna Polski do 2040 roku". Według polityków Solidarnej Polski, w związku z inwazją Rosji na Ukrainę, konieczna jest zmiana polityki energetycznej Polski.

 

 

- Frans Timmermans to twarz głupoty – takimi ostrymi słowami minister Michał Wójcik skwitował dotychczasową politykę energetyczną i klimatyczną Unii Europejskiej. 

 

Zbigniew Ziobro stwierdził, że Solidarna Polska była jedynym środowiskiem, które od wielu lat wskazuje na zagrożenie związane z transformacją energetyczną UE, która prowadzi do zwiększenia zależności od rosyjskiego gazu. Wskazał on przykład Niemiec i Węgier, które wpadły w pułapkę Gazpromu. Minister Sprawiedliwości podkreślił mocno, że Zachód poprzez zakup rosyjskich surowców finansuje zbrodniczą politykę Putina, a przez to jest współodpowiedzialny za agresję na Ukrainę.

 

Minister Michał Wójcik wskazał na rolę Komisji Europejskiej w tej procedurze, która nie przeszkadzała w stopniowym uzależnianiu się UE od gazu z Rosji. Minister powiedział, że Solidarna Polska od początku miała rację w tym względzie, że nie jest to bezpieczne zjawisko, na co wskazuje fakt, że dziś wiele krajów mówi tak samo jak liderzy Solidarnej Polski. Określił uzależnienie od rosyjskiego gazu państw Zachodu jako prawdziwy dramat, z którego jest ciężko się wydostać UE.

 

Ostatni z liderów, Janusz Kowalski wspomniał, że ważne jest, aby politykę energetyczna Polski opierać przede wszystkim o swoje własne zasoby, tak aby być niezależnym od importerów, zwłaszcza Rosji. Oprócz tego  pokazał,  że Solidarna Polska miała rację także w stosunku do Unijnego Systemu Handlu Emisjami, gdzie jako jedyne środowisko podkreślała, że ów system doprowadzi do tragedii i biedy wielu polskich rodzin. Podobnie jak Minister Michał Wójcik wskazywał, że transformacja energetyczna Polski z nieodnawialnych źródeł energii do odnawialnych musi być racjonalna.

28-03-2022

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe