Bliźniaczki z polskim obywatelstwem porwane we Francji. Jest reakcja Ministerstwa Sprawiedliwości.

Ministerstwo sprawiedliwości wystąpiło do francuskiego resortu sprawiedliwości z prośbą o opis sprawy zniknięcia bliźniaczek z polskim obywatelstwem - poinformował w środę w Polsat News wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Według doniesień mediów, czteroletnią Avę i Mię zabrał ich ojciec - Anglik. Matka, która jest Polką, po rozstaniu z mężczyzną zamieszkała z dziewczynkami we Francji.

 

 

Matka dziewczynek straciła z nimi kontakt w Wielki Piątek, kiedy ojciec wziął je do siebie na święta. Sprawa została zgłoszona na policję we Francji, gdzie matka mieszkała z dziećmi.

 

- Następnego dnia rano dostałam od Johna SMS-a. Napisał, że dziewczynki są szczęśliwe i że skontaktuje się ze mną jego adwokat - powiedziała kobieta w rozmowie z wp.pl.

 

Podejrzewa, że chciał dzieci dla swojej partnerki

 

Według doniesień mediów zarówno matka, jak i ojciec mieli pełnię władz rodzicielskich, decyzją sądu dzieci miały zostać przy Polce, a Anglik miał prawo do widywania się z córkami w weekendy raz na dwa tygodnie oraz w czasie wakacji i ferii. 

 

Kobieta jest przekonana, że jej były partner porwał dziewczynki. Prawdopodobnie pomagała mu w tym jego była narzeczona. - Byli z sobą wiele lat, bardzo chcieli mieć dzieci, ale okazało się, że jest to niemożliwe - relacjonuje w rozmowie z wp.pl.

 

Podejrzewa nawet, że mężczyzna mógł wszystko zaplanować o wiele wcześniej, a ona była mu potrzebna tylko po to, by urodzić dzieci jego partnerce.

 

- Minęły już ponad trzy tygodnie. 24 dni, a ja nadal nie wiem, co dzieje się z moimi córeczkami. Chcę wiedzieć, czy są bezpieczne. Boję się, że coś mogło im się stać - mówi matka bliźniaczek.

 

 

"Udzielimy matce wszelkiej pomocy"

 

- To jest trudna sprawa, poruszająca. My jako resort sprawiedliwości mamy obowiązek działania, ponieważ u nas jest prawo krwi, a więc z krwi mamy do czynienia z bliźniaczkami, które są obywatelkami Polski. No i ich mama to również jest obywatelka Polski. Więc my możemy i chcemy działać. Podjęliśmy takie działania natychmiast - zapewnił Wójcik w "Graffiti" w Polsat News.

 

Dodał, że zorientowano się, że w Polsce nie ma wniosku od matki porwanych dziewczynek. - Już się skontaktowaliśmy z nią, jak również z jej osobami bliskimi. Można powiedzieć, że doradzamy, mówimy, co należy robić w danej sprawie z punktu widzenia naszego, czyli resortu sprawiedliwości. Wystąpiliśmy też do francuskiego ministerstwa sprawiedliwości z prośbą o opis sprawy, bo chcemy dokładnie wiedzieć, co się w tej sprawie stało - powiedział.

 

- Ewentualnie czekamy na jakiś wniosek matki. Chodzi tutaj o kwestie konwencji haskiej być może, bo to jest ewidentne porwanie (...). Dla dobra dzieci trzeba te dzieci po prostu jak najszybciej znaleźć - dodał. Zaznaczył, że jest to zadanie przede wszystkim organów ścigania.

 

Wójcik zapewnił, że polskie Ministerstwo Sprawiedliwości udzieli wszelkiej pomocy matce, jeżeli będzie taka potrzeba.

 

 

Źródło: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-04-25/blizniaczki-z-polskim-obywatelstwem-porwane-we-francji-jest-reakcja-ministerstwa-sprawiedliwosci/

25-04-2018

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe