Absolutne "nie" dla handlu dziećmi i ich przedwczesnej seksualizacji - zapowiedzieli w piątek, podczas konferencji prasowej, Wiceminister Sprawiedliwości Michał Wójcik, a także radny klubu PiS, Dariusz Matecki.

 

 

Obaj politycy, jako swój priorytet w parlamencie, wskazali troskę o najmłodszych obywateli naszego kraju. Jak powiedział Wiceminister Wójcik, czeka ich sporo pracy.

- Można sobie, jak się okazuje, w internecie kupić dziecko za określone pieniądze. My temu mówimy absolutne "nie". Myślę, że jest jeszcze wiele do zrobienia, tu myślę, że będziemy współpracowali właśnie z kolegą, panem Dariuszem Mateckim, mam nadzieję, że będzie parlamentarzystą i będziemy mogli wspólnie realizować te zadnia - powiedział Wójcik.

Dariusz Matecki przekonywał natomiast, że przedwczesna seksualizacja dzieci jest szkodliwa. Stwierdził także, że należy je chronić przed - tu cytat - skrajnymi organizacjami.

- Warto wspomnieć to, co stało się w Warszawie, czyli próba wprowadzenia karty LGBT przez Rafała Trzaskowskiego, próba wprowadzenia tych standardów WHO do wychowania polskich dzieci. Nie możemy do tego doprowadzić, musimy chronić polskie dzieci przed seksualizacją, musimy bronić dzieci przed skrajnymi organizacjami - powiedział Matecki.

Jak wynika z szacunków Ministerstwa Sprawiedliwości, w Polsce może dochodzić rocznie nawet do 2 tysięcy przypadków handlu dziećmi. W sierpniu rząd przygotował ustawę, zgodnie z którą grozić za to będzie 5 lat więzienia. Zostanie ona przedyskutowana w trakcie październikowego posiedzenia.

 

 

Źródło: Radio Szczecin 

07-10-2019

Z Facebooka

Z Twittera

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe