Szukaj


Wyniki wyszukiwania (60):

1. O wymiarze sprawiedliwości i ekstradycji Romana Polańskiego

Minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro poinformował, że podjął decyzję o skierowaniu do Sądu Najwyższego kasacji w sprawie niedopuszczalności ekstradycji Romana Polańskiego do USA. O sprawie w programie "Tak jest" rozmawiali wicemin...

2. Wójcik: Chcemy budować zaufanie do sądownictwa

Sędziowie nie mogą być "kastą". Muszą być tak samo pozycjonowani w społeczeństwie jak każdy. Sędzia jest to ukoronowanie zawodu, ale ukoronowanie oznacza, że musi być człowiekiem bezstronnym, obiektywnym – mówił na antenie Telewizji Republika sekretarz sta...

3. Konferencja - dobro dziecka jako cel najwyższy

12 września br. w Sejmie odbyła się konferencja Parlamentarnego Zespołu "Dobro dziecka jako cel najwyższy" zorganizowana przez Przewodniczącą Zespołu Barbara Chrobak (Kukiz '15). W konferencji wziął udział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

4. Zaostrzenie przepisów o wykroczeniach i przestępstwach drogowych – do uzgodnień

Wydłużenie terminu przedawnienia wykroczeń drogowych oraz zaostrzenie sankcji karnych m.in. za spowodowanie po pijanemu kolizji, niestosowanie się do zakazu prowadzenia aut czy ucieczkę przed policją, zawiera projekt opublikowany na stronach Rządowego Cent...

5. Spotkanie NSSZ Policjantów w Ministerstwie Sprawiedliwości

W miniony czwartek (29.09.br.) na zaproszenie wiceministra sprawiedliwości  Michała Wójcika /posła ziemi śląskiej/ przewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj. śląskiego Rafał Jankowski gościł w Ministerstwie Sprawiedliwości.

6. Zajrzymy sędziom do portfeli?

Rządowy projekt nowelizacji kilku ustaw m.in. dot. przewlekłości postępowań sądowych, jawności oświadczeń majątkowy sędziów i wprowadzający odpowiedzialność karną za ich nieprawdziwe wypełnienie - trafił do dalszych prac w sejmowej komisji sprawiedliwości.

7. Projekt nowelizacji dot. oświadczeń majątkowych sędziów trafił do komisji

Rządowy projekt nowelizacji kilku ustaw m.in. dotyczących przewlekłości postępowań sądowych, jawności oświadczeń majątkowy sędziów i wprowadzający odpowiedzialność karną za ich nieprawdziwe wypełnienie trafił do dalszych prac w sejmowej komisji sprawiedliw...

8. MS: Jawność oświadczeń majątkowych sędziów przyczyni się do transparentności wymiaru sprawiedliwości

Sejm uchwalił w piątek nowelizację kilku ustaw, która m.in. wprowadza jawność oświadczeń majątkowych polskich sędziów oraz zakłada możliwość zwrotu sprawy prokuraturze przez sąd na jej wniosek.

9. Dobry rok w Ministerstwie Sprawiedliwości

Wiceministrowie Michał Wójcik, Patryk Jaki, Marcin Warchoł i Łukasz Piebiak prezentowali rezultat działań, nad którymi pieczę, w ramach podziału obowiązków, zlecił im minister Zbigniew Ziobro.

10. Konferencja w MF: konfiskata rozszerzona remedium na walkę z szarą strefą

Wprowadzenie tzw. konfiskaty rozszerzonej, czy obowiązku udowodnienia, pod groźbą utraty majątku, że ma się go z legalnych źródeł - to jeden z pomysłów na walkę z szarą strefą i mafią gospodarczą, zaprezentowanych podczas piątkowej konferencji w MF.

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe