Szukaj


Wyniki wyszukiwania (123):

1. Spotkanie z mieszkańcami Dąbrowy Górniczej - Strzemieszyce 11.09.2017

11 września br. odbyło się kolejne z serii spotkań Wiceministra Michała Wójcika z mieszkańcami Regionu Śląskiego. Zorganizowane zostało przez posła Roberta Warwasa oraz Stowarzyszenie Aktywne Zagłębie Dąbrowskie.

2. Projekt ustawy o prokuraturze skierowany do komisji

Sejm nie zgodził się w czwartek na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu przewidującego m.in. połączenie funkcji ministra sprawiedliwości z prokuratorem generalnym. Wnioskowała o to opozycja.

3. Porozmawiajmy o Polsce w Piszu

W czwartek 16 czerwca br. w Piszu odbyło się spotkanie organizowane przez posła PiS Jerzego Małeckiego. Gośćmi spotkania "Rozmów o Polsce" był mi.in. wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik oraz wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

4. Radio Wnet: o Nadzwyczajnym Kongresie Sędziów Polskich

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik komentował Nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich, a także zmiany w zasadach sądownictwa. Jedną ze zmian jest możliwość obecności mediów na rozprawach jawnych. Dotychczas o obecności mediów decydował sędzia.

5. Wójcik: Chcemy budować zaufanie do sądownictwa

Sędziowie nie mogą być "kastą". Muszą być tak samo pozycjonowani w społeczeństwie jak każdy. Sędzia jest to ukoronowanie zawodu, ale ukoronowanie oznacza, że musi być człowiekiem bezstronnym, obiektywnym – mówił na antenie Telewizji Republika sekretarz sta...

6. Dobry rok w Ministerstwie Sprawiedliwości

Wiceministrowie Michał Wójcik, Patryk Jaki, Marcin Warchoł i Łukasz Piebiak prezentowali rezultat działań, nad którymi pieczę, w ramach podziału obowiązków, zlecił im minister Zbigniew Ziobro.

7. Szczegóły planowanej reformy sądownictwa

"Niech nikt nie straszy obywateli, że władza wykonawcza próbuje wejść w obszar niezależności władzy sądowej. W żadnym razie" - oświadczył w czwartek wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

8. Wójcik: "Jesteśmy atakowani za to, że chcemy reformować cały wymiar sprawiedliwości"

Jesteśmy atakowani za to, że chcemy reformować cały wymiar sprawiedliwości, aby obywatele odzyskali zaufanie do niego - oświadczył w czwartek wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Są poważne problemy z jakością i efektywnością orzecznictwa; chcemy to...

9. Michał Wójcik: Środowisko sędziowskie jest jedynym, które przez 27 lat nie zostało zreformowane

Doszliśmy do patologii, w której na 10 tysięcy sędziów 40 proc. z nich nie zajmuje się orzekaniem tylko kierowaniem pozostałymi sędziami. Są różnymi przewodniczącymi, prezesami czy wizytatorami. Tylko w Niemczech jest więcej sędziów niż w Polsce, ale w prz...

10. Fakty po Faktach: o zmianach w ordynacji wyborczej i reformie sądownictwach

Gościem  red. Bogdana Rymanowskiego w programie Fakty po Faktach był wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik oraz Borys Budka. 

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP Michała Wójcika

 

ul. Mariacka 7

40 - 914 Katowice

tel. 32 220 10 20

 

mail: biuro@michalwojcik.eu

www.michalwojcik.eu


Copyright by Michał Wójcik 2019. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Nawigacja

Moje profile społecznościowe