Poseł na Sejm RP   •  Minister w Kancelarii Premiera RP 

Aktualności
Działalność Biura Poselskiego Michała Wójcika w powiecie bieruńsko-lędzińskim
11-10-2023
JEDNOSTKI STRAŻY SOLIDNIE WYPOSAŻONE

 

Takiego wsparcia w historii ochotniczych straży jeszcze nie było! W ciągu ostatnich kilku lat jednostki ochotniczej straży pożarnej w powiecie wzbogaciły się o najnowocześniejszy sprzęt strażacki, który znacznie ułatwi pracę jednostek. Główny udział w tym przedsięwzięciu miał minister Michał Wójcik, który sam wielokrotnie spotykał się ze strażakami, wsłuchując się w ich potrzeby. Dzięki temu w Świerczyńcu powstaje nowa strażnica dla strażaków, która zostanie oddana już za kilka tygodni. W najbliższym czasie zostanie tez zakupiony nowy samochód dla strażaków w Miedzyrzeczu, który będzie służył społeczności lokalnej. Wszystkie te zakupy zostały pozyskane przez ministra Wójcika z Funduszu Sprawiedliwości. Zakupiono Między innymi: quad dla jednostki w Chełmie Śląskim, nowoczesny sprzęt do ratowania w Lędzinach, łódź do ratowania ludzi w Imielinie czy specjalne mundury dla jednostek w Bieruniu.

 

BIG SILESIAN BAND

 

Muzyka od zawsze była inspiracją dla ministra Michała Wójcika. Już jako mały chłopiec pogrywał na skrzypcach i fortepianie. A całkiem niedawno wydał pierwszą autorską płytę z coverami piosenek swojego ulubionego artysty Krzysztofa Krawczyka. Niewiele osób wie, ze minister wszedł w świat artystyczny w Lędzinach, zaczynając w Big Silesian Band, z którym to koncertował Zbigniew Wodecki. Ale także znana i lubiana Katarzyna Moś. Minister wspólnie z Bandem zagrał na koncercie charytatywnym w Lędzinach i tak zaczęła się jego przygoda ze śpiewaniem. Później zorganizował dziesiątki występów, śpiewając między innymi na festiwalu muzycznym i licznych koncertach dla dzieci.

 

UCZNIOWIE LĘDZINACH ZYSKALI NOWĄ SALĘ

 

Uczniowie z Podstawowej Szkoły nr 2 w Lędzinach będą mogli cieszyć się nowym ośrodkiem sportowym. Dzięki pomocy ministra, w Lędzinach powstaje sala gimnastyczna wraz z łącznikiem za ponad 4 mln złotych, z czego ponad 1 mln zł to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli powstaną również dodatkowe sale lekcyjne do celów dydaktycznych. Modernizacja szkoły w Lędzinach i budowa pomieszczeń finansowana będzie z budżetu za prawie 5,5 mln zł.

 

DROGA ZA MILIONY

 

Droga gminna Osada została gruntownie przebudowana! Miliony na ten cel, dzięki pomocy ministra Michała Wójcika, zostały przyznane w ramach programu Nowy Ład. To ważna inwestycja dla mieszkańców Chełmu Śląskiego. Miasto dostało łącznie kilka milionów złotych na przebudowę oraz budową chodnika jednostronnego wraz z odwodnieniem.

 

WYJĄTKOWY KONCERT DLA BIERUNIA

 

Dożynki w Bieruniu są obchodzone w wyjątkowej formule, nawiązującej do wieloletniej tradycji. Tę szczególną atmosferę tworzą tutaj sami mieszkańcy, zarówno starsi, jak i młodzi, którzy przekazują sobie te piękne zwyczaje z pokolenia na pokolenie. Dożynki to okazja do zapoznania się ze śląskimi tradycjami, kuchnią, jak i muzyką, więc nic dziwnego, że na to wielkie święto zjeżdżają się tysiące osób - także z zagranicy. W tegorocznej edycji, na prośbę mieszkańców Bierunia w centrum, na rynku miasta, wystąpił minister Michał Wójcik zaskakując wszystkich swoim niskim, nietuzinkowym głosem, który wzbudził nie mały entuzjazm, zachęcając publiczność do tańca i wspólnej zabawy.

 

BĘDĄ ŚRODKI DLA GMIN POWIATU!

 

Wsparcie ministra Michała Wójcika umożliwi w najbliższym czasie remont zabytkowych Krzyży Męki Pańskiej w Bojszowach. Będzie to możliwe dzięki środkom w ramach Programu Odnowy Zabytków. Gmina otrzyma na tel cel aż 270 tysięcy złotych. Ale to nie jedyna taka inwestycja w regionie. W ramach tego samego programu na remonty pieniądze otrzyma również Bieruń i to nie małą kwotę. Bo aż cały milion złotych pokryje fundusz na modernizacje budynku urzędu miasta, a gmina Lędziny dostanie 3.5 miliona na modernizację budynku Miejskiego Domu Kultury.

 

 


Biuro poselskie w Katowicach


ul. Mariacka 7/1 (I piętro)
40-014 Katowice
tel.: 32 220 10 20
e-mail: biuro@michalwojcik.eu
 
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 12.00 - 17:00
wtorek - piątek: 12.00 - 15.00


 

Biuro Poselskie w Bielsku Białej

Biuro poselskie w Bielsku Białej

 

pl. Św. Mikołaja 12 lok.1
43-300 Bielsko-Biała
tel.: 32 220 10 20
e-mail: biuro@michalwojcik.eu
 


 

Biuro poselskie w Tychach

Biuro poselskie w Tychach


ul. Barona 30 lok 318 (Centrum "Balbina")
43-100 Tychy
tel.: 32 220 10 20
e-mail: biuro@michalwojcik.eu
 
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 10.00 - 12:00
środa: 15.00 - 17.00


 

Wszystkie prawa Zastrzeżone © 2022 www.michalwojcik.eu

Michał Wójcik Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej

Nawigacja