Michał Wójcik: skończyła się polityka tzw. zgiętego karku

– Wszystko jest na najlepszej drodze, by Europa wróciła do swoich korzeni. Cieszę się, że spotkanie z przywódcami UE odbyło się u papieża Franciszka, bo jest to szansa na oświecenie niektórych umysłów – mówił w audycji Dwóch na Jednego o szczycie Unii Europejskiej, podczas którego podpisano Deklarację Rzymską, Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.

TVP Info: Michał Wójcik o zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach

Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości przekonywał, że surowsze podejście do pijanych kierowców to konieczność. – Dzisiaj pijany sprawca wypadku śmiertelnego lub takiego, gdzie doszło do ciężkiego uszkodzenia ciała, często zostaje skazany na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Ten projekt powstał, gdy w Warszawie pijany kierowca przejechał na pasach 14-letnią dziewczynkę – mówił Wójcik.

Michał Wójcik w programie "Cztery strony" TVP info.

– To nie jest kwestia tego, czy wystarczy więzień, ale czy będzie bezpieczniej na drogach. Zapewniam, że będzie i sądzę, że dosyć szybko. Zmiany w prawie mają zadziałać prewencyjnie – tak wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik odpowiedział w „Czterech stronach” TVP Info na pytanie, czy rządowi starczy miejsc w więzieniach w związku z przyjęciem przez Sejm ustawy, która zaostrza kary za przestępstwa w ruchu drogowym oraz wydłuża okres przedawnienia karalności wykroczeń.

Wójcik: W Niemczech na czas postępowań opiekuńczych polskie dzieci bywają umieszczane nawet w rodzinach tureckich

- Spotkałem się z niemieckim wiceministrem zajmującym się sprawami rodzin. Jugendamty były jednym z tematów położonych na stole podczas rozmowy, chodziło o to, żeby nie umieszczać na czas niektórych postępowań opiekuńczych polskich dzieci w rodzinach niemieckich, a czasem nawet tureckich - powiedział na antenie Telewizji Republika wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik.

Wójcik o działaniach PO:

To przykład niesamowitej wręcz manipulacji, kłamstwa, oszustwa, łajdactwa politycznego, tak nie wolno robić. Chciałbym zapytać Grzegorza Schetynę: skąd p. Neumann miał takie informacje? Przecież każdy może wejść na stronę www prokuratury w Warszawie i  już 1 marca wzywała Donalda Tuska, a nie 48 godzin przed datą przesłuchania 

— tak twierdzenia polityków PO nt. przesłuchania Donalda Tuska skomentował w programie „Gość Wiadomości” (TVP1/TVP Info) wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

 

Śląsk: przy tworzeniu metropolii będziemy współpracować

Utworzenie związku wykonującego część zadań publicznych od lat postulowały samorządy konurbacji katowickiej. Zgodnie z obecnymi planami rządu ustawa – po przejściu przez Senat i podpisie prezydenta - powinna zostać opublikowana na przełomie marca i kwietnia br.; metropolia w woj. śląskim powstać na jej gruncie 1 lipca 2017 r., a zacząć działać 1 stycznia 2018 r.

Program „Praca dla więźniów” – nowe plany ministerstwa

Program „Praca więźniów" działa już od zeszłego roku. Ministerstwo Sprawiedliwości chcąc odwrócić niekorzystny trend w postaci spadku zatrudnia osób pozbawionych wolności założyło budowę 40 hal produkcyjnych znajdujących się na obszarach zakładów karnych na terenie całej Polski. Środki na budowę hal pochodzą m.in. z wynagrodzeń więźniów zgromadzonych w funduszu aktywizacji zawodowej skazanych.

Z Facebooka

Z Twittera

Nawigacja

Moje profile społecznościowe