Wójcik: W Niemczech na czas postępowań opiekuńczych polskie dzieci bywają umieszczane nawet w rodzinach tureckich

- Spotkałem się z niemieckim wiceministrem zajmującym się sprawami rodzin. Jugendamty były jednym z tematów położonych na stole podczas rozmowy, chodziło o to, żeby nie umieszczać na czas niektórych postępowań opiekuńczych polskich dzieci w rodzinach niemieckich, a czasem nawet tureckich - powiedział na antenie Telewizji Republika wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik.

Wójcik o działaniach PO:

To przykład niesamowitej wręcz manipulacji, kłamstwa, oszustwa, łajdactwa politycznego, tak nie wolno robić. Chciałbym zapytać Grzegorza Schetynę: skąd p. Neumann miał takie informacje? Przecież każdy może wejść na stronę www prokuratury w Warszawie i  już 1 marca wzywała Donalda Tuska, a nie 48 godzin przed datą przesłuchania 

— tak twierdzenia polityków PO nt. przesłuchania Donalda Tuska skomentował w programie „Gość Wiadomości” (TVP1/TVP Info) wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

 

Śląsk: przy tworzeniu metropolii będziemy współpracować

Utworzenie związku wykonującego część zadań publicznych od lat postulowały samorządy konurbacji katowickiej. Zgodnie z obecnymi planami rządu ustawa – po przejściu przez Senat i podpisie prezydenta - powinna zostać opublikowana na przełomie marca i kwietnia br.; metropolia w woj. śląskim powstać na jej gruncie 1 lipca 2017 r., a zacząć działać 1 stycznia 2018 r.

Program „Praca dla więźniów” – nowe plany ministerstwa

Program „Praca więźniów" działa już od zeszłego roku. Ministerstwo Sprawiedliwości chcąc odwrócić niekorzystny trend w postaci spadku zatrudnia osób pozbawionych wolności założyło budowę 40 hal produkcyjnych znajdujących się na obszarach zakładów karnych na terenie całej Polski. Środki na budowę hal pochodzą m.in. z wynagrodzeń więźniów zgromadzonych w funduszu aktywizacji zawodowej skazanych.

Będą wsadzać pijanych kierowców do więzienia

Nie będzie litości dla pijanych kierowców. Ciężkie działa przeciwko jeżdżącym na podwójnym gazie wytoczyło Ministerstwo Sprawiedliwości. Resort chce, aby za spowodowanie śmiertelnego wypadku po pijanemu bezwzględnie szło się do więzienia. - Musimy coś z tym zrobić - kultura jazdy na polskich drogach jest fatalna - mówi nam Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik o reformie wymiaru sprawiedliwości

Trwają prace nad reformą wymiaru sprawiedliwości. Zakłada m.in. zmniejszenie liczby funkcyjnych stanowisk, wprowadzenie zasady niezmienności składu sądu i utworzenie izby dyscyplinarnej.  Zmiany mają dotyczyć także Krajowej Rady Sądownictwa. – Nie będzie wojny z sędziami. Polska potrzebuje reformy wymiaru sprawiedliwości, od 27 lat tego nie było. Jest 10 tys. sędziów, a 40 proc. nie orzeka – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Z Facebooka

Z Twittera

Nawigacja

Moje profile społecznościowe