Minister Wójcik: Do sądów przychodzi się po sprawiedliwość, a nie żeby czekać.

Nasza reforma doprowadzi do sytuacji, w której kwestie polityczne nie będą mieć już wpływu na sądownictwo. Obywatel już nie padnie w sądzie ofiarą politycznych zagrywek. Jakie zaufanie ma on do sądów dzisiaj, gdy musiał czekać przed zamkniętą salą, bo sędziowie poszli na zebranie w środku dnia pracy? Trudno się dziwić, że sądom ufa zaledwie około 30 procent Polaków.

Niepłacący alimentów zalegają na ponad 10 miliardów złotych

Krajowy Rejestr Długów informuje, że dług alimentacyjny przekroczył 10,5 miliarda złotych. Aż 96 proc. niepłacących alimentów to mężczyźni. - W 2016 roku 300 tysięcy osób pobierało pieniądze z funduszu alimentacyjnego. Jednak wiemy, że znacznie więcej osób uprawnionych nie otrzymuje świadczeń. Problemem jest z egzekucją należności, ponieważ odzyskuje się tylko 20 proc. należności, a np. w Danii 80 proc. – mówił w audycji 24 Pytania Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.

Tak minister Wójcik wałkuje świątecznego mazurka

Mazurek to tradycyjny wypiek goszczący na wielkanocnych stołach Polaków. Nie może go zabraknąć! Tylko jak go zrobić? Specjalnie dla Czytelników "Super Expressu" ciasto przygotował wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik (46 l.). Polityk udowodnił, że nawet ktoś, kto nie zagląda do kuchni zbyt często, da sobie radę z poczciwym mazurkiem!

Wiceminister Michał Wójcik w programie "Fakt. Masz prawo"

Tematem spotkania, w którym udział wzięli również psycholog Monika Dreger oraz Poseł Barbara Chrobak była sytuacja trójki dzieci z Myszkowa, które decyzją sądu zostały przekazane rodzinie zastępczej. Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik powiedział, że dalsze działania ministerstwa sprawiedliwości są uzależnione od decyzji prokuratury. Jednocześnie wiceminister zapowiedział, że jest przygotowywana reforma sądownictwa, która ma poprawić jakość orzecznictwa i pozwoli uniknąć trudnych sytuacji w przyszłości.  

Michał Wójcik: skończyła się polityka tzw. zgiętego karku

– Wszystko jest na najlepszej drodze, by Europa wróciła do swoich korzeni. Cieszę się, że spotkanie z przywódcami UE odbyło się u papieża Franciszka, bo jest to szansa na oświecenie niektórych umysłów – mówił w audycji Dwóch na Jednego o szczycie Unii Europejskiej, podczas którego podpisano Deklarację Rzymską, Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.

TVP Info: Michał Wójcik o zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach

Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości przekonywał, że surowsze podejście do pijanych kierowców to konieczność. – Dzisiaj pijany sprawca wypadku śmiertelnego lub takiego, gdzie doszło do ciężkiego uszkodzenia ciała, często zostaje skazany na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Ten projekt powstał, gdy w Warszawie pijany kierowca przejechał na pasach 14-letnią dziewczynkę – mówił Wójcik.

Michał Wójcik w programie "Cztery strony" TVP info.

– To nie jest kwestia tego, czy wystarczy więzień, ale czy będzie bezpieczniej na drogach. Zapewniam, że będzie i sądzę, że dosyć szybko. Zmiany w prawie mają zadziałać prewencyjnie – tak wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik odpowiedział w „Czterech stronach” TVP Info na pytanie, czy rządowi starczy miejsc w więzieniach w związku z przyjęciem przez Sejm ustawy, która zaostrza kary za przestępstwa w ruchu drogowym oraz wydłuża okres przedawnienia karalności wykroczeń.

Z Facebooka

Z Twittera

Nawigacja

Moje profile społecznościowe