Michał Wójcik o uchwale Sądu Najwyższego

Prezydent uważa, że Sąd Najwyższy nie ma takich prerogatyw, nie ma takiego prawa, żeby ingerować w sferę prerogatyw prezydenta. Identycznego zdania jest Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości: – SN wkroczył w obszar prerogatyw prezydenta. Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, zapowiada, że rozważy zwrócenie się do TK. Chodzi o zbadanie przepisów, które były podstawą uchwały.

Michał Wójcik: Destrukcja środowiska sędziów

W rozmowie z "Super Expressem" wiceminister sprawiedliwości w rządze Beaty Szydło, Michał Wójcik: - To nie ministerstwo, ale sędziowie wypłacają odszkodowania komuś, kogo duszono w areszcie. Nie my wypuszczamy kogoś, kto specjalizuje się w przestępstwach "na wnuczka". Ludzie to widzą, stąd 70 proc. ludzi ocenia źle funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. W Polsce politycy i tak nie mają aż takiego wpływu jak politycy w Skandynawii, Holandii czy Niemczech władza wykonawcza ma o wiele większy wpływ na kształt sądownictwa niż w Polsce. Głosy o "upolitycznianiu" to nie merytoryczna, ale właśnie polityczna krytyka.

Zespół Śląsk wspólną instytcją wojewóztwa i resortu kultury

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie współfinansować Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. W środę podpisano w tej sprawie umowę, na mocy której zespół otrzymał 5 mln złotych wsparcia. To trzecia po Muzeum Śląskim i Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia Instytucja w województwie śląskim, współfinansowana ze środków resortu.

Michał Wójcik o Komisji Reprywatyzacyjnej w Programie Trzecim Polskiego Radia

Komisja Weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w stolicy jest potrzebna, aby walczyć z patologiami -uważa wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. "Tu każda decyzja, czy każde działanie, które pozwoli na wykrycie sprawców, ukaranie ich i zadośćuczynienie ludziom, którzy na tym stracili jest cenne i pożyteczne. Może działać i prokuratura i CBA i komisja, bo też każda z tych instytucji ma inne zadanie" - podkreślił minister.

 

Michał Wójcik w "Kawie na ławę" w TVN24

Goście "Kawy na ławę" komentowali wyniki najnowszego sondażu zrealizowanego przez Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24, według którego poparcie dla Platformy Obywatelskiej wzrosło o 4 pkt. proc. do 31 proc., a poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości pozostało na poziomie 29 proc. Z kolei poparcie dla Kukiz'15 wynosi 10 proc. (bez zmian), dla SLD 6 proc. (-2 pkt. proc.), a dla Nowoczesnej 5 proc. (-3 pkt. proc.)

Minister Ziobro szykuje reformę sądów

Niechętnie odnosimy się do planów zwiększenia uprawnień ministra sprawiedliwości i powoływania przez niego prezesów sądów – wynika z sondażu dla DGP zrealizowanego na panelu Ariadna. Zapytaliśmy respondentów o ocenę sądów oraz zamiary dotyczące zmian w ustroju sądów powszechnych, które znalazły się w projekcie ustawy zgłoszonym przez klub Prawa i Sprawiedliwości.

Wiceminister Wójcik: Elity prawnicze miały 27 lat na reformę wymiaru sprawiedliwości.

Warto się też zastanowić, dlaczego dopiero teraz środowisko sędziowskie chce nagle rozmawiać o reformie. Nagle się przebudzili, bo rządzący położyli własne konkretne projekty na stół? Mieli 27 lat, aby taką reformę przeprowadzić. Ale żadne zmiany nie były w interesie sędziowskich elit - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.

Z Facebooka

Z Twittera

Nawigacja

Moje profile społecznościowe