Michał Wójcik: Sąd Najwyższy będzie miał problem

- Podaliśmy autorów różnych książek, komentarzy, którzy jednoznacznie stali i stoją i pewnie będą stali na takim samym stanowisku jak pan prezydent, że to jest tak naprawdę prerogatywa prezydencka. Jest to określone w artykule 139. Tak naprawdę treść tego przepisu wypełnia działanie pana prezydenta. To on tak naprawdę dokonuje wykładni tego przepisu - stwierdził wiceminister.

Michał Wójcik: dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo

- Dzisiaj w takim trudnym dniu, gdy cała Europa panikuje, można tylko podziękować rządowi Prawa i Sprawiedliwości i prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, że trzymamy się konsekwentnie naszego stanowiska dotyczącego uchodźców. Jesteśmy straszeni karami, lecz powtarzamy to samo: dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo. Polska pomaga uchodźcom na miejscu – powiedział Onetowi wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Michał Wójcik w Faktach po Faktach

Gościem programu Fakty po Faktach w TVN był Michał Wójcik. To jest dla niej szansa, żeby się oczyścić z tych zarzutów - powiedział wiceminister sprawiedliwości odnosząc się do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz Waltz i jej udziału w "aferze reprywatyzacyjnej" oraz prac komisji reprywatyzacyjnej.

Michał Wójcik o uchwale Sądu Najwyższego

Prezydent uważa, że Sąd Najwyższy nie ma takich prerogatyw, nie ma takiego prawa, żeby ingerować w sferę prerogatyw prezydenta. Identycznego zdania jest Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości: – SN wkroczył w obszar prerogatyw prezydenta. Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, zapowiada, że rozważy zwrócenie się do TK. Chodzi o zbadanie przepisów, które były podstawą uchwały.

Michał Wójcik: Destrukcja środowiska sędziów

W rozmowie z "Super Expressem" wiceminister sprawiedliwości w rządze Beaty Szydło, Michał Wójcik: - To nie ministerstwo, ale sędziowie wypłacają odszkodowania komuś, kogo duszono w areszcie. Nie my wypuszczamy kogoś, kto specjalizuje się w przestępstwach "na wnuczka". Ludzie to widzą, stąd 70 proc. ludzi ocenia źle funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. W Polsce politycy i tak nie mają aż takiego wpływu jak politycy w Skandynawii, Holandii czy Niemczech władza wykonawcza ma o wiele większy wpływ na kształt sądownictwa niż w Polsce. Głosy o "upolitycznianiu" to nie merytoryczna, ale właśnie polityczna krytyka.

Zespół Śląsk wspólną instytcją wojewóztwa i resortu kultury

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie współfinansować Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. W środę podpisano w tej sprawie umowę, na mocy której zespół otrzymał 5 mln złotych wsparcia. To trzecia po Muzeum Śląskim i Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia Instytucja w województwie śląskim, współfinansowana ze środków resortu.

Michał Wójcik o Komisji Reprywatyzacyjnej w Programie Trzecim Polskiego Radia

Komisja Weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w stolicy jest potrzebna, aby walczyć z patologiami -uważa wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. "Tu każda decyzja, czy każde działanie, które pozwoli na wykrycie sprawców, ukaranie ich i zadośćuczynienie ludziom, którzy na tym stracili jest cenne i pożyteczne. Może działać i prokuratura i CBA i komisja, bo też każda z tych instytucji ma inne zadanie" - podkreślił minister.

 

Michał Wójcik w "Kawie na ławę" w TVN24

Goście "Kawy na ławę" komentowali wyniki najnowszego sondażu zrealizowanego przez Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24, według którego poparcie dla Platformy Obywatelskiej wzrosło o 4 pkt. proc. do 31 proc., a poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości pozostało na poziomie 29 proc. Z kolei poparcie dla Kukiz'15 wynosi 10 proc. (bez zmian), dla SLD 6 proc. (-2 pkt. proc.), a dla Nowoczesnej 5 proc. (-3 pkt. proc.)

Z Facebooka

Z Twittera

Nawigacja

Moje profile społecznościowe