Ile demokracji w Unii?

Szczyt Unii bez decyzji w sprawie systemu przymusowego przesiedlania. Za to politycy tej części Europy rozjechali się z otwartym pytaniem o demokrację w Unii, po tym jak unijni komisarze domagali się sankcji wbrew opinii rządów państw i jak wykazują sondaże - wbrew zdaniu ich obywateli.

Sędziowska etyka

Politycy PiS podpisują się pod listem do papieża. Bronią Rydzyka

W internecie prowadzona jest zbiórka podpisów w obronie Radia Maryja i ojca Tadeusza Rydzyka. Autorką petycji, która ma trafić do papieża Franciszka, jest posłanka Anna Sobecka z Prawa i Sprawiedliwości. Podpisało się pod nią kilkudziesięciu polityków tej partii. Wśród nich m.in. prezes Jarosław Kaczyński, szef kancelarii premiera Beata Kempa oraz niektórzy ministrowie w tym wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Michał Wójcik w programie Kawa na Ławę

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik powiedział, że "komisja ma prawo wezwać kogo chce jako świadka i wezwała Michała Tuska, bo nie jest codzienną sytuacją, że syn premiera, osoby, która odpowiedzialna była między innymi za służby, pracuje w dwóch spółkach, które dzisiaj są przedmiotem intensywnego śledztwa."

 

ichał Wójcik: Jesteśmy zawsze gotowi do pomocy polskim obywatelom ws. Jugendamtów

Trzeba jednak pamiętać, że w krajach europejskich funkcjonuje inne prawo. W Polsce nie odbiera się dzieci wyłącznie z przyczyn materialnych, co jest zasługą Prawa i Sprawiedliwości. Ale za granicą jest inaczej. Dlatego wiedza o prawie państwa, w którym się przebywa, jest najważniejsza. Dzięki temu można uniknąć wielu problemów — powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl Wiceminster sprawiedliwości Michał Wójcik.

Wójcik: oczekujemy, że Niemcy będą realizować nasze postulaty ws. dzieci

Matki zrzeszone w Polskim Stowarzyszeniu "Rodziców Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech" zaapelowały dzisiaj do polskiego rządu o pomoc w odzyskaniu dzieci odebranych przez Jugendamt. - Oczekujemy od władz niemieckich realizacji naszych postulatów, zgodnie z którymi m.in. dziecko odebrane przez Jugendamt zostanie umieszczone w rodzinie zastępczej mówiącej po polsku - stwierdził w odpowiedzi wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Michał Wójcik: Śmierć w komisariacie. Nowe ustalenia "Nawet gdybym miał informacje ze śledztwa, nie chciałbym się nimi podzielić

Nie mam wiedzy, czy policjanci wiedzieli nagranie w sprawie śmierci Igora Stachowiaka. Nie mam dostępu do akt - stwierdził w "Jeden na jeden" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Odniósł się w ten sposób do ustaleń "Faktów" TVN, z których wynika, że policja miała dostęp do nagrań z paralizatora użytego wobec 25-latka.

Wójcik: "PO jeszcze długo będzie chodziła z łatką, że za jej czasów była infoafera, afera hazardowa, afera Amber Gold"

Niezależnie od tego, kiedy to będzie, reforma sądownictwa przejdzie — powiedział w programie „Gość poranka” (TVP Info) wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Ktoś czegoś się boi, ta jak w s prawie ekshumacji – ktoś czegoś się bał. Będziemy konsekwentnie realizowali swój program, bez względu na to, co robi opozycja — zaznaczył.

Michał Wójcik w programie Warto rozmawiać

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik był gościem Jana Pospieszalskiego w programie Warto rozmawiać. Nie zawsze Konwencja Haska działa, to są bardzo specyficzne sytuacje. Natomiast będziemy chcieli, już niebawem przedstawić Państwu te reformy, o których już mówiłem u Pana redaktora w studiu, która dotyczy konwencji Haskiej, dotyczy ważnych rzeczy. Specjalizacja sądów, sędziów, prokuratury, nie 300 kilkadziesiąt sądów a 11 sądów, nie 45 odwoławczych sądów a 1 sąd odwoławczy, zakaz zabierania dzieci po pierwszej instancji, przymus adwokacki czyli obowiązek by każdy obywatel polski miał adwokata, skarga kasacyjny przysługująca ministrowi sprawiedliwości.

Z Facebooka

Z Twittera

Nawigacja

Moje profile społecznościowe