ichał Wójcik: Jesteśmy zawsze gotowi do pomocy polskim obywatelom ws. Jugendamtów

Trzeba jednak pamiętać, że w krajach europejskich funkcjonuje inne prawo. W Polsce nie odbiera się dzieci wyłącznie z przyczyn materialnych, co jest zasługą Prawa i Sprawiedliwości. Ale za granicą jest inaczej. Dlatego wiedza o prawie państwa, w którym się przebywa, jest najważniejsza. Dzięki temu można uniknąć wielu problemów — powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl Wiceminster sprawiedliwości Michał Wójcik.

Wójcik: oczekujemy, że Niemcy będą realizować nasze postulaty ws. dzieci

Matki zrzeszone w Polskim Stowarzyszeniu "Rodziców Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech" zaapelowały dzisiaj do polskiego rządu o pomoc w odzyskaniu dzieci odebranych przez Jugendamt. - Oczekujemy od władz niemieckich realizacji naszych postulatów, zgodnie z którymi m.in. dziecko odebrane przez Jugendamt zostanie umieszczone w rodzinie zastępczej mówiącej po polsku - stwierdził w odpowiedzi wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Michał Wójcik: Śmierć w komisariacie. Nowe ustalenia "Nawet gdybym miał informacje ze śledztwa, nie chciałbym się nimi podzielić

Nie mam wiedzy, czy policjanci wiedzieli nagranie w sprawie śmierci Igora Stachowiaka. Nie mam dostępu do akt - stwierdził w "Jeden na jeden" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Odniósł się w ten sposób do ustaleń "Faktów" TVN, z których wynika, że policja miała dostęp do nagrań z paralizatora użytego wobec 25-latka.

Wójcik: "PO jeszcze długo będzie chodziła z łatką, że za jej czasów była infoafera, afera hazardowa, afera Amber Gold"

Niezależnie od tego, kiedy to będzie, reforma sądownictwa przejdzie — powiedział w programie „Gość poranka” (TVP Info) wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Ktoś czegoś się boi, ta jak w s prawie ekshumacji – ktoś czegoś się bał. Będziemy konsekwentnie realizowali swój program, bez względu na to, co robi opozycja — zaznaczył.

Michał Wójcik w programie Warto rozmawiać

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik był gościem Jana Pospieszalskiego w programie Warto rozmawiać. Nie zawsze Konwencja Haska działa, to są bardzo specyficzne sytuacje. Natomiast będziemy chcieli, już niebawem przedstawić Państwu te reformy, o których już mówiłem u Pana redaktora w studiu, która dotyczy konwencji Haskiej, dotyczy ważnych rzeczy. Specjalizacja sądów, sędziów, prokuratury, nie 300 kilkadziesiąt sądów a 11 sądów, nie 45 odwoławczych sądów a 1 sąd odwoławczy, zakaz zabierania dzieci po pierwszej instancji, przymus adwokacki czyli obowiązek by każdy obywatel polski miał adwokata, skarga kasacyjny przysługująca ministrowi sprawiedliwości.

Michał Wójcik: Sąd Najwyższy będzie miał problem

- Podaliśmy autorów różnych książek, komentarzy, którzy jednoznacznie stali i stoją i pewnie będą stali na takim samym stanowisku jak pan prezydent, że to jest tak naprawdę prerogatywa prezydencka. Jest to określone w artykule 139. Tak naprawdę treść tego przepisu wypełnia działanie pana prezydenta. To on tak naprawdę dokonuje wykładni tego przepisu - stwierdził wiceminister.

Michał Wójcik: dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo

- Dzisiaj w takim trudnym dniu, gdy cała Europa panikuje, można tylko podziękować rządowi Prawa i Sprawiedliwości i prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, że trzymamy się konsekwentnie naszego stanowiska dotyczącego uchodźców. Jesteśmy straszeni karami, lecz powtarzamy to samo: dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo. Polska pomaga uchodźcom na miejscu – powiedział Onetowi wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Michał Wójcik w Faktach po Faktach

Gościem programu Fakty po Faktach w TVN był Michał Wójcik. To jest dla niej szansa, żeby się oczyścić z tych zarzutów - powiedział wiceminister sprawiedliwości odnosząc się do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz Waltz i jej udziału w "aferze reprywatyzacyjnej" oraz prac komisji reprywatyzacyjnej.

Z Facebooka

Z Twittera

Nawigacja

Moje profile społecznościowe